Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Utrzymująca się gorączka, kaszel, ból brzucha i nudności


Gość Joanna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . mam 21 lat. dwa tyg temu zaczęło się tak jak by przeziębienie pojechałam na pogotowie bo był to Weekend z silnym bólem gardła i gorączka 38, 4 stopni stwierdzono - anginę.przepisano mi zinnat 500mg Nastopnego dnia wybrałam się do lekarza rodzinnego co się okazało ze to nie angina. antybiotyk przyjęłam do końca. gardło przestało bolec ale za to miałam mały katar i silny meczowy mokry kaszel. temp wciąż się otrzymywała około 38,6 w nocy ciężko było zbić temp wiec pojechałam na pogotowie dostałam w zastrzykach do mięśniowo Zinaceft 750 mg. mijają już dwa tyg katar ustal , kaszel wciąż jest meczący temp również i to bardzo ciężka do zbicia do tego doszły bóle brzucha w okolicy pępka i nudności przy czym zwracanie dużej ilości flegmy, lub żółci. pani doktor oznajmiła ze to ciąża czemu zaprzeczyłam gdyż współżyłam z zabezpieczeniem (prezerwatywa)3 tyg temu. od tego miesiąca przyjmuje tabletki antykoncepcyjne OC 35. wcześniej przyjmowałam yasminelle. gdzie potem był 1 miesiąc przerwy miedzy OC ze mnie pani doktor nastraszyła zrobiłam test ciążowy. wyszedł negatywny. niepokoi mnie ból brzucha , kaszel i nudnosci ciagle otrzymująca sie temp miedzy 37,5 rano nieraz 38 a wieczorem prawie 39 stopni . jutro kończę przyjmowanie zastrzyków dzid miałam pobierana krew i prześwietlenie klatki piersiowej. dodaje ze jestem blada i zmęczona. Bardzo bym chciała usłyszeć pana opinie. gdyż w najbliższym czasie pani doktor chce dać skierowanie do szpitala wszystko zależny od jutrzejszych wyników. dodam jeszcze ze przed choroba miałam dziwne bolę jak by żołądka dość bardzo silne nad pępkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym w tej sprawie skonsultować się jeszcze z chirurgiem, zastanowić się nad wykonaniem USG jamy brzusznej. Może bóle brzucha i gorączka są związane z powstaniem ropnia w jamie brzusznej na podłożu zapalenia wyrostka robaczkowego. Oczywiście ważna jest też ocena klatki piersiowej celem wykluczenia stanów zapalnych ze strony układu oddechowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×