Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Grupy komórek pęcherzykowatych tarczycy, w tle koloid i komórki limfoidalne


Gość monika24

Rekomendowane odpowiedzi

Gość monika24

Witam mam guza tarczycy 3 cm na prawym płacie oraz maleńkiego na lewym miałam biopsje tego dużego gdzie moja pani doktor mi nic nie wytłumaczyła biopsja brzmi : stwierdza się płaty i grupy komórek pęcherzykowatych tarczycy bez cytologicznych cech złośliwości. w tle rozmazu widoczny jest koloid, rozproszone komórki limfoidalne i nieliczne fagocyty tarczycowe. obraz cytologiczny aspiratu przemawia za zmianą łagodną. drugi guz nie była badany przy czym ten duży rośnie z dużą szybkością mam 24 lata i nie wiem sama co myśleć pani doktor wysyła mnie na operacje..... dziękuję z góry za odpowiedz......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guz jest bardzo duży i na dodatek jeszcze szybko powiększa się dlatego mimo nawet tego, że wynik biopsji nie sugeruje nowotworu złośliwego trzeba taką zmianę guzowatą zoperować, gdyż jest duże prawdopodobieństwo zezłośliwienia tak dużego guza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko bardzo się boje iż zrobi mi się niedoczynność lub nadczynność. bo zapewne mi wytną cały płat plus drugi lewy bo tez już rośnie guzek jakie jest prawdopodbieństwo ze będę cierpieć na nadczynnosc lub niedo.....? i czy są leki które nie spowodują utycia jakiegoś nie potrzebnego zarostu nie wiem wszystkiego się boje............... może mi Pan doktor przedstawić co może być po takim zabiegu? jakie skutki itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę się nie martwić na pewno wszystko będzie dobrze. Po usunięciu całej tarczycy lub jej części najczęściej dochodzi do spadku ilości hormonów tarczycy we krwi. Reguluje się ten stan poprzez odpowiednie dawkowanie leków przyjmowanych raz dziennie. Proszę się nie martwić endokrynolog na pewno prawidłowo unormuje gospodarkę hormonalną, praktycznie z tego powodu nie ma powikłań. O zabiegu można poczytać na stronie: http://www.echirurgia.pl/tarczyca/strumektomia.htm http://www.echirurgia.pl/tarczyca/powiklania_leczenie_uzupelniajace_raka_tarczycy.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za linki:) zaraz przeczytam powiada Pan/i doktor że endo.. no osoba która mnie prowadzi hmm jak by to ująć krzyczy jak tylko się o coś zapytam także wole chyba uniknąć dalszego leczenia u tej osoby po operacji a niestety kolejki są u innych takie że ............ stąd mój post do Pana/i dziękuję za opowiedz :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×