Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Mała wyczuwalna kuleczka z boku brzucha


Gość Natala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panie Doktorze! Chciałabym opisać mój problem, którym od paru dni się martwię. Ponad miesiąc temu zauważyłam u siebie małą wyczuwalną kuleczkę z boku brzucha. Zbagatelizowałam to bo pomyślałam, że to pryszcz jednak teraz jestem pewna, że to nie jest żaden wyprysk. Kuleczka wyczuwalna jest pod skórą, nie przesuwa się, nie jest czerwona, kolor cielisty, nie boli, nie swędzi, na tę chwilę średnica trochę ponad 0,5cm. Z powodu tego, że nie dokucza mi żaden ból zupełnie o tym zapomniałam, aż parę dni temu znowu zobaczyłam to w lustrze i wydaje mi się jakby było troszkę większe niż miesiąc temu. Przestraszyłam się, nie wiem co to może być i nie wiem co robić. Czy powinnam udać sie z tym do chirurga? Szukałam na ten temat informacji ale nie znalazłam nic. Tutaj chciałabym pokazać jak to wygląda, zrobiłam zdjęcie: http://img84.imageshack.us/img84/7808/img0673ak.jpg Proszę o opinię specjalisty, bardzo się boję że to jakiś guzek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez bezpośredniego badania trudno mi stwierdzić co to może być. Trzeba najlepiej z tym problemem udać się na konsultację bezpośrednio do chirurga. Być może to np. tłuszczak, włókniak, skórniakowłókniak. Chirurg po badaniu wyjaśni czym dokładnie może być ta zmiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie moj 6 letni synek od ok 6 miesiecy ma z prawej strony brzuch ruchoma kulke ok2 cm na usg nic nie widac co to moze byc nie boli go ona ale ja tak boje sie isc do hirurga czy to moze byc cos groznego prosze op odpowiedz dziekuje bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi określić bez bezpośredniego badania. Trzeba z tym problemem na pewno udać się do chirurga dziecięcego. Nie określiła Pani dokładnie lokalizacji tego guzka - może to być jakiś włókniak, tłuszczak, jeśli zmiana jest umiejscowiona w okolicy pachwiny np. przepuklina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×