Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guz między kręgami kręgosłupa


Gość Jola z Kalisza

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jola z Kalisza

Witam serdecznie Pytanie moje jest proste, u siostry 25lat znaleziono guz(określono ze rak) między kręgami kręgolupa.jakie są szanse na wyzdrowienie. co ją czeka. Skad to się wzięło, prowadzi zdrowy tryb życia, nie pali. Jestem załamana, jak można to wyleczyc, nie znaleziono na chwilę obecną przerzutów. jestesmy przerażeni, może i my coś mamy w sobie. Proszę o odpowiedz jak możemy jej pomóc,czy na operacji tylko się zakończy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę zdawać sobie sprawę, że samo pojęcie guz, a nawet uszczegółowienie, że to rak bardzo mało wnosi informacji. Nie znam typu histopatologicznego tego raka (czy z kości się wywodzi, czy z chrząstki, czy z jakiś innym tkanek miękkich np. opony), jego zasięgu, dokładnej lokalizacji, wyników badań laboratoryjnych ani obrazowych. Proszę przedstawić szczegółowe informacje na ten temat, a postaram się odpisać konkretnej na powyższe pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jola Z Kalisza

Nie mieszkam z siostrą więc nie znam szczegułów, wiem tylko że to jest między 4 a 5 kręgiem, i ze to rośnie a z uwagi iż jest położony gdzieś blisko nerwów nie można zrobić biobsji, podobnio muszą zrobić operację by pobrac to do badania. Wiem jeszcze że określili że to rak bo z wyników badan wyszło iż ma podniesione markery. Po badaniasz wyszło również ze nie ma przerzutów. Skąd to się wzięło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~~Ola~~

Witam serdecznie. wczoraj po rezonansie magnetycznym okazalo sie ze moj chlopak ma guza w polnej czesci kregoslupa. posiadam w domu zdjecia mrt z kontrastem i domyslam sie ze zdjec gdzie znajduje sie ten guz, ale nie wiem czy jest to guz wywodzacy sie z kosci czy chrzastki miedzykregowej.za tydzien mamy termin na konsultacje z lekarzem i moze bedzie trzeba operowac....ten tydzien bedzie trac wiecznosc. bardzo sie niepokoimy.moglabym wyslac zdjecia i dowiedziec sie czegos wiecej? ciagle mam nadzieje ze to nie jest zaden guz. chcialabym sie dowiedziec czy operacja w tym przypadku jest konieczna i czy jest ryzykowna?powstajace zrosty( jesli takie po operacji powstana) beda uciskac na rdzen kregowy? na czym bedzie polegac operacja( usuniecia czesci guza czy rowniez wstawienie implantu? bardzo serdecznie dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×