Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bardzo wysokie próby wątrobowe u dziecka


Gość Joanna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem mamą 13 miesiecznego synka. Od urodzenia ma podwyższone wyniki alat i aspat. Miał również wysokie ggtp ale już od dawna jest w normie. Syn miał wykonane badania na różne choroby min.:mukowiscydoze, niedobór antytrypsyny, wszystkie żółtaczki...Wykryto CMV nabytą w kwietniu na podsatwie badania moczu a w sierpniu medtodą PCR z krwi-wyszedł negatywny. Od czerwca łądnie nam wszystko spadało w pażdzierniku wyniki alat 85 aspat 180... pod koniec pażdziernika syn miał zastrzyki zinacef na anginę ropna...1.12 robilismy kontrolne badania i szok aspat 522 a alat 318!!! dodam ze syn jest pogodnym dzieckiem. waży 13,5 kg i świetnie się rozwija-nie widac po nim żeby było coś nie tak...Nie wiem co mam mysleć czy moze to być coś poważnegpo czy wina tych zastrzyków??? dodam ze usg jamy brzusznej 4 rzay robione nie wykazało nieprawidłowości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale może to być przejaw toksemii spowodowanej właśnie przyjmowaniem antybiotyku mogącego uszkadzać miąższ wątroby, który i tak już jest osłabiony przez wirus. Regeneracja miąższu może dopiero nastąpić po około 2-3 miesiącach. Po tym okresie trzeba by wykonać kontrolne badania. Oczywiście trzeba by jeszcze w tej sprawie może skonsultować się z hepatologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×