Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Złóg u ujścia pęcherzyka żółciowego i podwyższone próby wątrobowe


Gość Maria ZZ

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Maria ZZ

Proszę o odpowiedź na pytanie- czy możliwe jest usunięcie złogu ( kamienia) znajdującego się u wejscia do kanału żółciowego wielkości 13 mm bez konieczności usuwania całego pęcherzyka? Czy to że posiadam kamień jest powodem podniesiony parametrów prób wątrobowych GGTP 158 Fosfotaza zasadowa 172 AST 53. Czy mam zdecydować na zabieg?????Proszę o odpowiedź za która dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy możliwe jest usunięcie złogu ( kamienia) znajdującego się u wejscia do kanału żółciowego wielkości 13 mm bez konieczności usuwania całego pęcherzyka? - nie rozumiem pojęcia złóg w wejściu do kanału żółciowego (nie ma takiej struktury anatomicznej), proszę o konkretne informacje czy chodzi o złóg w przewodzie żółciowym wspólnym (PŻW) - można go usunąć za pomocą ECPW i jeśli brak jest kamicy pęcherzyka żółciowego to nie trzeba usuwać pęcherzyka żółciowego czy też w końcowym odcinku pęcherzyka żólciowego, w przewodzie pęcherzykowym - trzeba wtedy usunąć cały pęcherzyk żółciowy Czy to że posiadam kamień jest powodem podniesiony parametrów prób wątrobowych GGTP 158 Fosfotaza zasadowa 172 AST 53? - tak Czy mam zdecydować na zabieg? - trzeba decydować się na takie postępowanie jakie zaleca chirurg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maria ZZ

Dziękuję za odpowiedź. W moim opisie o miejscu posadowienia złogu wystąpił błąd: to miało brzmieć- *pęcherzyk żółciowy miernie obkurczony, ściany cienkie gładkie przy ujściu twardy złóg 13 mm* To USG było robione 1/12/2010. Wyniki prób wątrobowych tak jak napisałam wcześniej:GGTP 158 Fosfotaza zasadowa 172 AST 53. Od około 10 dni jestem na hepatilu a wyniki moich prób wątrobowych uległy zmianie: GGTP 170 Fosfotaza zasadowa 136. Ponadto robiłam badania na żółtaczkę typu B i C- obie negatywne. Byłam jeszcze raz u USG-wczoraj(6/12/2010) i oto jego wynik-*wątroba prawidłowej wielkości i echogenności, bez zmian ogniskowych, Drogi żółciowe nieposzerzone PZW 4mm. Pęcherzyk żółciowy cienkościenny zawiera złóg śr 12 mm* Pozostałe organy w jamie brzusznej ok- bez zmian. Proszę powiedzieć mi dlaczego to GGTP wzrosło przy jednoczesnym obniżeniu Fosfotazy zasadowej?? Wiem że kamień może się przemieszczać, nie miałam do tej pory żadnego ataku, o kamieniu dowiedziałam sie przez czysty przypadek.I w takim przypadku czy powinnam się decydować na operację i czy musiałabym mieć usunięty cały pęcherzyk??? Czy problemy z kamieniem i złymi próbami wątrobowymi mogą mieć coś wspólnego z obniżonym poziomem RBC 3.52 ( norma 4-5), ponieważ od tego sie wszystko zaczęło Wcześniej napisał Pan że:*można go usunąć za pomocą ECPW * Niestety nie wiem co ten skrót znaczy. Bardzo dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maria ZZ

Witam ponownie. Wstyd mi że nie znam skrótu ECPW. Teraz już wiem choć trochę- po poczytaniu w internecie. Teraz o ile dobrze rozumiem to ja będę musiała mieć usunięty cały pęcherzuk żółciowy -jeśli do tego dojdzie. Mój złóg jest twardy, wapienny i nie nadaje się do rozpuszczania- tak powiedział mi wczoraj lekarz podczas badania USG. Może do tego wszystkiego dadam jeszcze swój wiek 51 lat. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×