Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Częste bóle brzucha przy częściowo niedokonanym zwrocie nerki


Gość agata

Rekomendowane odpowiedzi

Moja córka ma 5 lat, miała zrobione usg jamy brzusznej w której stwierdzono coś takiego : nerka prawa położona ekotopowo w śródbrzuszu o wym. 75 mm o częściowo niedokonanym zwrocie, nerka lewa o wym 78 mm bez poszerzenia ukm, bez złogów, zwapnień, prawidłowe. liczne węzły chłonne krezki o wym. do 10 mm czy cos jej grozi co dalej mamy z tym robic dodam ze corka miewa czesto bole brzucha czy to jest przyczyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna dolegliwości bólowych raczej nie jest nietypowo położona nerka (taki wariant anatomiczny) tylko zapewne powiększone węzły chłonne krezki świadczące o toczącym się jakimś procesie zapalnym być może w przewodzie pokarmowym lub o innym umiejscowieniu (jako odczyn odległy). Wynik należy na pewno skonsultować z pediatrą, aby uchwycić ognisko zapalenia (zastanowić się nad wykonaniem morfologii krwi i badania ogólnego moczu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziekuje za odpowiedz a mam pytanie co oznacza ze ta nerka jest polozona ekotopowo i ze jest polozona w srodbrzuszu czy to oznacza ze jest ona w jamie brzusznej tak mam to rozumiec? i czy moze to miec jakies przykre konsekwencje jak coreczka zaczne dojrzewac? a co do badan to tak bedzie miala wykonana morfologie i badanie moczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co oznacza ze ta nerka jest polozona ekotopowo i ze jest polozona w srodbrzuszu czy to oznacza ze jest ona w jamie brzusznej tak mam to rozumiec? - jest położona w jamie brzusznej, ale nie w typowym położeniu czyli w okolicy lędźwiowej tylko w środkowej części jamy brzusznej i czy moze to miec jakies przykre konsekwencje jak coreczka zaczne dojrzewac? - raczej nie ma to wpływu na rozwój dziecka i dalszy stan zdrowotny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×