Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Silny ból promieniujący do kolana przy zginaniu nogi


Gość Agata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 23 lata już w wieku 12 -16 lat miałam ten problem. Lekarze rodzinni najczęściej tłumaczyli to dorastaniem ,rozrastaniem się kości jednak mi się wydaje ze to raczej schorzenie. Już mowie o co chodzi. Przy przysiadzie bądź próbie siadania na nogach tak aby piety były pod pośladkami łapie mnie bardzo silny ból który promieniuje z kolana, jest to uczucie jakby zakleszczenia nie mogę wyprostować nogi a ból jest obłędnie silny instynktownie staram się ja rozprostować bo gdy jest cały czas zgięta to ból nieustepuje przy prostowaniu mam wrażenie nastawiania nogi później nie mogę się w ogóle ruszyć trwa to może z 15 min jest to uczucie jakby cos mi naciskało na nerw w nodze bo jak tylko chce przekręcić nogę, ruszyć się wstać cokolwiek to czuje rwący ból, po tych nastu minutach cos jakby mi w nodze / kolanie przeskakiwało i ból puszcza mogę wstać jednak czuje ból jak po skórczu zlokalizowany w kolanie. Myślałam ze to tylko w okresie dorastania tak będzie no ale rok temu przy myciu podłogi na kucaka znowu mnie to złapało. Teraz mam na tym punkcie fobie bardzo boje się zginać kolano, kucać itp. Pomóżcie proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno trzeba w tej sprawie udać się na konsultacje do ortopedy. Zapewne będzie konieczne wykonanie zdjęć rentgenowskich kolan. Takie dolegliwości mogą być związane z jakimiś zaburzeniami w układzie chrzęstno-stawowym i więzadłowym stawów kolanowych. Ortopeda po bezpośrednim badaniu wyjaśni na pewno przyczynę dolegliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×