Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Praca fizyczna przy dyskopaii lędźwiowo krzyżowej i obniżeniu krążka międzykręgowego


Gość Maciej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnośnie wyników mojego Badania TK. Mam 25 lat,203 cm wzrostu od Września jestem pod stałą opieką poradni Rehabilitacyjnej oraz neurologicznej.we wrześniu stwierdzono u mnie Dyskopatię lędźwiowo Krzyżową, niespojenie Łuku S1, Prawostronną skoliozę, zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych na poziomie L4-S1, Obniżenie wysokości przestrzeni międzykręgowej L5-S1 z dyskopatią. Dr Rehabilitant kieruje mnie cały czas na rehabilitację, z której korzystam, po 2 sesjach Rehabilitacyjnych czyli po ok 4 tygodniach, straciłem czucie w połowie lewej stopy+ 4 palce + prawa strona wzdłuż nogi. Udałem się do neurologa, który skierował mnie na badanie TK. Dziś otrzymałem wyniki Tomografii. Oto treść Opisu: Obniżenie wysokości krążka iędzykręgowego L5/S1. Drobne osteofity tylnych krawędzi trzonów. Guzki Schmorla górnej blaszki granicznej trzonu L3 i L4. Na poziomach L4/L5 i L5/S1 wypukliny krążków międzykręgowych, zwężające obustronnie zachyłki boczne i modelujące worek oponowy. Zmian destrukcyjnych w zakresie części kostnych nie stwierdza się. Litania dosyć długa. Ogólnie moje samopoczucie jest bardzo złe, 1,5 miesiąca byłem na l4 ale musiałem wrócić do pracy, doktor nie chciała mnie puścić ale ja nalegałem ponieważ konczyla mi się umowa. Moje pytanie : Co dalej robić z moim kręgosłupem, czy mogę pracowąć*praca na nogach całe min. 8 godzin, noszenie ciężkich rzeczy, w szybkim tempie*, czy w grę wchodzi operacja,Oczywiście wyniki zobaczy specjalista ale trzeba czekać.... Może nie powinienem czekać dlatego proszę o poradę, wtedy jeśli będzie cos pilnego udam się na prywatną wizytę. Dlatego chciał bym wiedzieć wcześniej. Bardzo proszę o ogólną opinię. Pozdrawiam/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dalej robić z moim kręgosłupem, czy mogę pracowąć*praca na nogach całe min. 8 godzin, noszenie ciężkich rzeczy, w szybkim tempie* - taki stan kręgosłupa włącznie z objawami neurologicznymi jakie Pan opisuje są raczej przeciwwskazaniem do ciężkiej pracy fizycznej z obciążeniem kręgośłupa czy w grę wchodzi operacja? - radziłbym jeszcze w tej sprawie skonsultować się z neurochirurgiem, gdyż niestety taki obraz kręgosłupa w badaniu TK w połączeniu z objawami neurologicznymi może wymagać leczenia operacyjnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×