Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Blizna po nefrektomii a ciąża


Gość Sandra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 22 kwietnia 2010 miałam operację - nefrektomia nerki lewej. Blizna po operacji ma ok 30cm i przebiega od środkowej części brzucha do lewego boku. Lekarz powiedział, że gojenie *w środku* zajmie około roku, będzie mnie kłuło i bedę czuła dyskomfort... Przez pierwsze trzy miesiące po operacji lewa strona brzucha była tak jakby po znieczuleniu, bez czucia. W czerwcu zaszłam w ciążę, obecnie jestem w 24 tygodniu. Bliznę przestałam smarować cepanem bo nikt nie był w stanie mi powiedzieć czy jest to szkodliwe dla ciąży ( codziennie smaruję bliznę kremem nivea). Przez dwa miesiące *bezczucie* ustało to znaczy już czułam nawet lekki dotyk. Teraz Brzuch mi rośnie, blizna się poszerza, znów czasami czuję tak jakby kłucie od środka. Lekkiego dotyku na tej stronie brzucha nie czuję. Blizna wygląda jak bliznowiec - jest lekko wypukła. 4 miesiące po operacji robiłam usg jamy brzusznej. Wyniki wyszły dobre - konsultowane z lekarzem. Nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na pytania: czy mogę smarować czymś bliznę i czym - czytałam, że na bliznowce robi się okłady z cepanu? Czy w ciąży wszystko dobrze się wygoi *w środku*? Czy ciąża jest bezpieczna? Czy to normalne, że czuję takie dziwne kłucia? Czy jest jakieś niebezpieczeństwo dla drugiej nerki? Czy nie popękają mi szwy w środku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mogę smarować czymś bliznę i czym - czytałam, że na bliznowce robi się okłady z cepanu? - tak można zastosować maść z cepanu, myslę jednaka, że nie jest to bliznowiec tylko blizna przerostowa, można jeszcze w tej sprawie skonsultować się z dermatologiem estetycznym Czy w ciąży wszystko dobrze się wygoi *w środku*? - tak, powinno Czy ciąża jest bezpieczna? - nie ma przeciwwskazań do ciąży w takim stanie, ciąża powinna rozwijać się prawidłowo Czy to normalne, że czuję takie dziwne kłucia? - tak, wewnątrz zapewne wytworzyły się zrosty, które dają takie dolegliwości Czy jest jakieś niebezpieczeństwo dla drugiej nerki? - nie powinno być Czy nie popękają mi szwy w środku? - nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×