Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powiększony węzeł chłonny w pachwinie - przepuklina wróciła?


Gość m_93

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 15 lat. Jakiś czas temu zauważyłam powiększony węzeł chłonny w lewej pachwinie. Po ok. 2,3 dniach znikł jednak od tego czasu zdarza się, że odczuwam ból w tych okolicach :/ Wczoraj wieczorem znowu wyczułam powiększony węzeł chłonny. Dzisiaj już jest normalny. Jestem przed okresem i czy może to być związane właśnie z tym czy przyczyna może być inna? :( Dodam tylko, że w wieku 3 lat miałam w tych okolicach przepuklinę jednak wchłonęła się, zanim została przeprowadzona operacja..Możliwe jest że przepuklina wróciła? Jednak nie wyczuwam żadnych uwypukleń wskazujących na przepuklinę, ale wiem że istnieją też przepukliny *wewnątrz*, tzn. nie widać i nie czuć ich przy zwykłym, samodzielnym badaniu (mój tata ma taką). I jeszcze jedno: dużo biegam. Czy możliwe jest, że podczas biegu nadwyrężyłam tamte okolice i stąd ten węzeł? Jak wczoraj biegałam to mnie tam bolało, więc zaprzestałam tego sportu, ale niedługo zaczyna się szkoła i wf, więc i tak będę musiała biegać..Na razie jestem umówiona z homeopatą ale nie wiem czy nie będę musiała iść do innego lekarza..:(:( Trochę mnie to niepokoi (zwłaszcza, że jestem hipochondrykiem :/)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno musisz udać się do lekarza. On zwykłym badaniem przez dotyk może stwierdzić czy masz przepuklinę czy jest to powiększony węzeł chłonny. Przepukliny wewnętrzne w okolicy pachwin nie występują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×