Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zgaga, ucisk pod żebrem i zagięty pęcherzyk żółciowy z zagęszczoną żółcią


Gość Mirek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 20 lat od dłuższego czasu mam zgage.Dwa miesiące temu zaczęło mnie uciskać pod prawym żebrem, zrobiłem sobie wyniki i próby wątrobowe okazało się że ALAT 118 ASAT 94,Krew w moczy i śluz.Lekarz wysłał mnie na USG jamy brzusznej wyszło mi, że pęcherzyk żółciowy cienkościenny,zagięty z zagęszczoną w świetle żółcią.Lekarz nie wie co mi jest dał mi leki i za 10 dni mam powtórzyć badania.zalecił mi ścisłą dietę.proszę o jakąś dobra poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki styl życia prowadzisz? Bierzesz jakieś leki? Lekarz zalecił ścisłą dietę i powtórzenie wyników, by mieć pewność, że obraz dotychczasowych wyników badań nie jest, albo jest spowodowany tylko złym sposobem odżywiania się. Przestrzegaj ścisłej diety, nic smażonego, wszystko gotowane, zero gazowanych napojów, alkoholu itp. i za 10 dni powtórz wyniki tak jak zalecił lekarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prowadziłem sportowy tryb życia wiadomo czasami przy weekendzie piło się na imprezach tak jak każdy młody człowiek.lubię sobie tłusto zjeść czasami troszkę pózną porą.leków żadnych nie biorę.dzięki za radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może to jest przyczyną. Zrób tak jak zalecił lekarz. Unikaj także tłuszczów, zwłaszcza zwierzęcych, jeśli np używasz masła do pieczywa, zastąp je margaryną (taką w kubełkach, nie w kostce), jeśli lubisz mleko, używaj tego najbardziej chudego. Z mięs polecam drób - jest chudy i ma sporo białka. Głowa do góry! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chetnie podzielę się z panem moimi dośiwadczeniami. u mnie też ostatecznie okazało się, że początkiem problemów jest *woreczek zółciowy zagiety przyszyjkowo*. Objawy - bóle po stronie wątroby, pod żebrem i w plecach (długo sądzono, że to kręgosłup a to był woreczek), migrena, później czasami zawroty głowy i ogólnie objawy jak po zatruciu. mam 35 lat a poszczególne objawy dołączały się stopniowo w ciągu całego życia. Skłamałabym, gdybym napisałam, że jadłam jak wróbelek i tylko zdrowe rzeczy. Niestety nie - nie obca była mi pizza, zupki chińskie, coca-cola, piwo. Ale cale życie żyałm w nieświadomości. Lekarze wszystko kłądli na karb migerny a przyczyn migreny nie potrafili wskazać. Dopiero lekarz akupunkturzysta bez wahania postawił diagnozę. Jestem teraz 5 tygodni po usunięciu woreczka. Ciągle nie czuję się dobrze, bardzo wielu rzeczy nie mogę jeść, ale ufam, że w przyszłości stopniowo wszystko wróci do normy. Proponuję by obserwował Pan wnikliwie po czym gorzej się czuje. Przy tego rodzaju wadzie anatomicznej nalezy postępować jak w przypadku kamicy. Szybko zauważy pan, co szkodzi a co nie i że naprawdę to co jemy ma wpływ na samopoczucie. Życzę powodzenia w walce z dolegliwoscią, bo niestety poza wycięciem, nie ma innej drogi do skorygowania tej wady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×