Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból brzucha i wymioty z żółcią


Gość nina87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moje pytanie dotyczy pewnych dolegliwości , które w niedalekim odstępie czasu (ok. 2 tygodnie) się u mnie pojawiły. Dodam, że mam 23 lata. a mianowicie dwukrotnie w środku nocy zbudził mnie silny ból brzucha w dolnej środkowej części, nudności. Jedynie w pozycji leżacej , nieruchomo, można było wytrzymać, choć ból sie utrzymywał ciągle, cały czas były nudności, osłabienie, a po wstaniu natychmiast pojawiły sie wymioty. Około 5 razy, całym pokarmem, oraz czymś żółtym. a przy drugim razie jak już wspomniałąm po około 2 tyg ból brzucha również pojawił sie w środku nocy, taki sam, te same nudności, również wymioty, tylko że zwiększona ilość, oraz zwiększona ilość czegoś żółtego w wymiotach. Przy tym drugim razie bol brzucha utrzymywał się aż przez około 19 godzin, jak również nudności, zwłaszcza w pozycji stojącej, przy ruchu, do tego doszła 39 stopniowa gorączka. Dodam że nie jestem w ciąży, oraz iż nie najadam sie na noc. Czy takie dolegliwości mogą wskazywać na jakieś problemy z wątrobą??? albo z trzustką? choroba trzustka już występowała w mojej rodzinie. z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Co prawda nie jestem specjalistą, ale wydaje mi się że to mogą być wrzody, fusowatych wymiotów nie było?! Jedyne co mi przychodzi do głowy to, to żebyś poszła jak najszybciej do lekarza, wrzody moga okazać się niebezpieczne a zwłaszcza powikłania na skutek ich nieleczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze, że nie było fusowatych wymiotów, jednak uważam ze powinnaś pójść do lekarza, niech da Ci skierowanie na badania i gastroskopie - to nieprzyjemne badanie ale jedyne skuteczne by obejrzeć przewód pokarmowy od środka, co w Twoim przypadku jest niewątpliwie wskazane. Pozdrawiam i dużo zdrowia życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×