Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rekonwalescencja po operacji przepukliny pachwinowej metodą Bassiniego


Gość Paweł

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 19 lat niespełna tydzień temu przeszedłem operacje przepukliny pachwinowej lewostronnej metodą Bassiniego przy znieczuleniu miejscowym. Próbowałem się czegoś dowiedzieć na temat tej metody i z tego co się zorientowałem polega ona na zszyciu ze sobą tkanek. Moje pytanie odnosi się do tego czy te szyte tkanki mają się po prostu ze sobą zrosnąć? Można stosować jakąś dietę przyspieszającą gojenie tych wewnętrznych tkanek? Chciałbym dodać, że trenuje kolarstwo od kilku lat a przepukliny dostałem od dźwigania po schodach lub zarzucania ciężkiego przedmiotu na plecy, co w ogóle nie było związane ze sportem. Przepuklina była bardzo niewielka i przez 6 miesięcy od jej nabycia trenowałem w normalny sposób, co więcej na siłowni przy przysiadach ze sztangą wcale nie dokuczała mi ta dolegliwość ani nie było jej widać. Chciałbym jeszcze zapytać czy istnieje możliwość wykonania badania USG np w końcowej fazie stycznia, które wykazałoby mi czy zszywane tkanki już się zrosły i które mogłoby mi sprecyzować kiedy będę mógł ćwiczyć na pełnej wytrzymałości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie odnosi się do tego czy te szyte tkanki mają się po prostu ze sobą zrosnąć? - tak, właśnie tak, przez to wzmocnieniu ulegnie kanał pachwinowy Można stosować jakąś dietę przyspieszającą gojenie tych wewnętrznych tkanek? - nie ma takowej potrzeby i nie ma prawdę powiedziawszy takiej diety czy istnieje możliwość wykonania badania USG np w końcowej fazie stycznia, które wykazałoby mi czy zszywane tkanki już się zrosły i które mogłoby mi sprecyzować kiedy będę mógł ćwiczyć na pełnej wytrzymałości? - niestety, ale żadne badanie także USG nie określi w jakim stopniu zostały zgojone tkanki, proszę się jednak nie obawiać jest Pan młodą osobą, u takich osób gojenie jest bardzo dobre, a po 3 miesiącach od zabiegu już w pełni można obciążać powłoki brzuszne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×