Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podskórna, spiczasta i miękka gula przy pachwinie


Gość Zakłopotana

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zakłopotana

Spróbuję określić: na prawym biodrze, stawie biodrowym, przy pachwinie mam podskórną miękką górkę, gulę, jakby lekko spiczastą spod skóry (wrażenie jakby lekko sinawe zabarwienie czubka), od wielu lat, jednak stopniowo urosła. Ten miękki guz dotykając nigdy nie boli. Czy to tłuszczak? Czy może być przyczyną pobolewania czasami w okolicy jajnika i uczucia guli blokującej staw w trakcie chodzenia (myślałam że to jajnik boli) oraz patologicznego obrazu usg jajnika prawego (guzowatość jajnika)? Czy można i trzeba to usunąć koniecznie? Ewentualnie do kogo pójść z tym? Jakie mogą być konsekwencje usunięcia / nieusunięcia tego tłuszczaka? Czy tłuszczaki się uzłośliwiają? CZY USUWA SIĘ TŁUSZCZAKI? Co lekarze na ten temat uważają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to tłuszczak? - może tłuszczak, a być może kaszak, trudno mi napisać bez bezpośredniego badania Czy może być przyczyną pobolewania czasami w okolicy jajnika i uczucia guli blokującej staw w trakcie chodzenia (myślałam że to jajnik boli) oraz patologicznego obrazu usg jajnika prawego (guzowatość jajnika)? - jeśli zmiana znajduje się blisko pod skórą to raczej nie Czy można i trzeba to usunąć koniecznie? - trzeba w tej sprawie udać się do chirurga, to on zadecyduje czy należy tą zmianę usuwać, najczęściej wymaga się usuwania takich zmian Ewentualnie do kogo pójść z tym? - do chirurga ogólnego Jakie mogą być konsekwencje usunięcia / nieusunięcia tego tłuszczaka? - jeśli to tłuszczak to zmiana może rosnąć do bardzo dużych rozmiarów i dawać w końcu dolegliwości np. bólowe Czy tłuszczaki się uzłośliwiają? - raczej nie, to nowotwór łagodny CZY USUWA SIĘ TŁUSZCZAKI? - tak, należy je usuwać Co lekarze na ten temat uważają? - uważam, że takie zmiany należy usuwać wcześnie, a nie czekać aż znacznie się powiększą, lepszy efekt kosmetyczny, mniej powikłań, szybsze leczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×