Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bolesny ganglion na nadgarstku


Gość Sandra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od ponad dwóch tygodni boli mnie nadgarstek. Byłam wczoraj u lekarza, zrobiono mi zdjęcie RTG i stwierdzono gangligon. Dostałam dwa żele do stosowania w nadziei, że nie będzie się powiększać. W razie dalszych bóli mam przyjść za 2tyg ponownie, by włożyć w gips. Czy to tak powinno być? Nie ufam lekarzom tutejszym u mnie, więc wolę rozwiaż wątpliwości. Jaka przyczyna występowania tego typu schorzenia mogłaby byc ? Biorąc pod uwagę to, że nie wystąpił żaden uraz. Czy to,że 14 października miałam usuwany mały naczyniak z prawego kolana na onkologii, lecz wyniki histopatologii były dobre, zaś ślad po szwie mam dość czerwony, jakby zbierała się tam krew, jedenwielki skrzep krwi. Dziekuję z góry .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to tak powinno być? - gangliony leczy się usuwając je, trzeba w tej sprawie skonsultować się najlepiej z ortopedą Jaka przyczyna występowania tego typu schorzenia mogłaby byc ? - gangliony (patrz: http://pl.wikipedia.org/wiki/Torbiel_galaretowata) powstają najczęściej na skutek przewlekłych urazów czy też przeciążenia ścięgien Czy to,że 14 października miałam usuwany mały naczyniak z prawego kolana na onkologii, lecz wyniki histopatologii były dobre, zaś ślad po szwie mam dość czerwony, jakby zbierała się tam krew, jeden wielki skrzep krwi. - nie ma to z tym nic wspólnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak,własnie ortopeda na podstawie zdjęcia i dokładnego badania ręki poprzez dotyk i wyczuwanie guzka stwierdził, że to gangligon...ale cieszę się, że nie ma to nic wspólnego z poprzednim zabiegiem.. obawiam sie,że miałabym mieć ponownie coś usuwane... mam zgłosić się na kontrolę po 3tyg stosowania żelu... czy operacyjne usuwanie wiąże się z koniecznością narkozy ? czy to zwykły zabieg o miejscowym znieczuleniu ? wymaga się robienia jakiś dodatkowych badan dla upewnienia się czy to jest to co podejrzewa lekarz? np jakieś usg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym urazem jaki sobie przypominam związanym z tym bolącym nadgarstkiem to jest to, że kilka lat temu mialam oparzony petardą. Oparzenie było wielkości nakrętki od butelki, zas było dość głębokie. Czy to może mieć związek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×