Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Sporadyczne kłucie w klatce piersiowej nasilające się przy oddychaniu


Gość Marta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chciałabym zadać o bardzo ważną dla mnie rzecz zanim będę musiała wybrać się do lekarza osobiście. Od czasu do czasu miewam krótkotrwałe ukłucia w klatce piersiowej. Czasem po prawej stronie,czasem po lewej ,a czasem z tyłu bardziej przy plecach niż sercu. Nie mogę wówczas wziąć głębszego oddechu bo boli ,ale jeśli oddycham powolutku to przechodzi. Nie jest on po wysiłku fizycznym .Czasem łapie mnie w samochodzie,czasem w pracy (jestem bibliotekarką) . Potrafi *nie przychodzić* przez kilka lub kilkanaście dni ,a czasem jest np 2 dni pod rząd. Dodam,że posiadam lekką nadwagę,a także kiedy byłam młodsza lekarz stwierdził u mnie coś w rodzaju : za szybko rosnę ,a serce nie nadąża i mam szmery? . Bardzo mi zależy na odpowiedzi ponieważ za każdym razem ,gdy to mam ,ogromnie się boję. Mam 21 lat. Z poważaniem Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłucia w klatce piersiowej też miewam i zapytany o to kardiolog stwierdził, że to na tle emocjonalnym (stres). Miał cyba rację, bo jak swój problem rozwiązuję, kłucia znikają. pozdrawiam, dużo zdrówka, mało kłuć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej Marta to wybierz się do lekarza,by zdiagnozować przyczynę tych kłuć. Może być to też stan zapalny mięśnia bądź nerwu od nacisku jakiegoś kręgu, wiesz, lepiej to wiedzieć niż się stresować. pozdrówka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×