Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Diagnostyka torbieli na nerkach


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po wykonianiu USG jamy brzusznej (wykonałem je tylko kontrolnie, bez wskazań lekarskich) opis brzmi: *Wątroba bez zmian ogniskowych. Pęcherzyk żółciowy cienkościenny, nie zawiera konkrementów. PŻW w normie. Trzustka, śledziona prawidłowej wielkości i echostruktury. Nerki zwykłej wielkości i lokalizacji bez cech zastoju i obecności złogów. Pęcherz moczowy cienkościenny. Gruczoł krokowy prawidłowej wielkości. Aorta brzuszna nieposzerzona. Przestrzeń wokół duzych naczyń wolna.* Pytanie: Czy z tego opisu wynika, że nie ma torbieli lub guzów na nerkach, czy też swidczy jedynie o tym, że nerek pod katem torbieli/guzów nie zbadano? Moja watpliwość wynika z tego, że w opisie USG mojej żony co do nerek znalazło się sformułowanie *zmian w strukturze nerek nie stwierdzono*, a w moim powyższym wyniku tego nie napisano. Dodam, że moje USG wykonywał bardzo doświadczony chirurg urolog, wiec zakładam, że podczas badania sprawdzono nerki po kątem torbieli lecz skoro ich nie stwierdzono to nie ujęto tego expressis verbis w opisie. Proszę jednak o rozwianie wątpliwości. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×