Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Widoczne żyły po operacji żylaków powrózka nasiennego metodą Palomo


Gość Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 8 miesięcy temu miałem operację żylaków powrózka nasiennego metodą Palomo. Były to żylaki po lewej stronie. Przed operacją żylaki były bardzo duże. Teraz jest zauważalna znaczna poprawa jednak nadal są tam żyły nie tak bardzo jak to miało wcześniej miejsca jednak czy wszystko jest ok nie powinny one całkowicie zaniknąć czy nie potrzebna jest kolejna operacja ? Jeszcze nad jądrem jak dotykam to jest wyczuwalny jak by taki guzek może jakis przyczepek czy ma to jakiś wpływ jest groźne ? Zaczełem też chodzić od niedawna na siłownie czy może to wywoływać jakieś negatywne skutki z tym związne ? I jeszcze ostatnie moje pytanie czy żylaki mają wpływ na erekcję np czy po operacji mogła sie ona pogorszyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wszystko jest ok nie powinny one całkowicie zaniknąć czy nie potrzebna jest kolejna operacja ? - czasami całkowicie żylaki nie zanikają, ale ich znaczne zmniejszenie jest już wystarczające Jeszcze nad jądrem jak dotykam to jest wyczuwalny jak by taki guzek może jakis przyczepek czy ma to jakiś wpływ jest groźne ? - bez badania trudno mi określić czym jest ta zmiana, jeśli to przyczepek to jest to normalna struktura nie wymagająca leczenia operacyjnego Zaczełem też chodzić od niedawna na siłownie czy może to wywoływać jakieś negatywne skutki z tym związne ? - trzeba wiedzieć, że wysiłek fizyczny związany z napinaniem mięśni powłok brzusznych i zwiększeniem ciśnienia w jamie brzusznej może doprowadzić do wznowy żylaków lub pojawienia się ich w drugim jądrze I jeszcze ostatnie moje pytanie czy żylaki mają wpływ na erekcję np czy po operacji mogła sie ona pogorszyć ? - raczej polepszyć niż pogorszyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×