Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Drgania w odbycie


Gość Dorota

Rekomendowane odpowiedzi

Witam coś dziwnego dzieje się mi w odbycie, czuję jakieś drgania , jakby mrowienie, tak jakby coś tam się trzęsło, drgało. Rozwolnienia nie mam ani innych dolegliwosci. Rok temu mialam wyciętą tarczycę całkowicie, biore hormony - nie wiem czy to istotne. Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olka ja w zwiazku z wyciętą tarczycą mam wciąż bardzo niski poziom wapna , biorę więc wapno ale tylko jak nie wezmę, zapomnę to szybko drętwieją mi mięśnie twarzy, stóp, dłoni , mrowienie szybko następuję, może to samo się stało tam - miałam to 1szy raz, wzięłam więcej wapna i przeszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam taki problem.Od jakiegoś czasu coś zaczęło we mnie pulsować najpierw w jednym miejscu (w esicy chyba) a potem rozprzestrzeniło się na całe ciało.Są to charakterystyczne, przeszywające,rytmiczne,jakby przerywane drgania,wibracje,trzęsienia.Kurczenie się i rozkurczanie czegoś.Są w jelitach,odbycie,pod skórą - głównie w pośladkach,udach,biodrach.Czuję jak to coś czasem pływa pod skórą moich ud lub w pośladku,odbycie lub jelicie cienkim.Porusza się wtedy w charakterystyczny sposób - pływa w *w prawo i w lewo* *w tą i z powrotem*.Odczuwam też mrowienie,jakby właśnie mikroskopijne robaki się przemieszczały pod skórą.Coś przemieszcza się cały czas drgając sobie.Wiem że to jakaś zaraza lub choroba pasożytnicza.Do tego pojawiło mi się uczucie napięcia w tylnej częsci głowy oraz czarne męty przed oczami.Miałam przejściowe zaczerwienienie pod jednym zebrem a potem pod drugim,właśnie w miejscach gdzie wówczas to czułam.Pobolewanie jelit.Ruchy czegoś w brzuchu. Natomiast gdy podłoże piętę pod tyłek czuję wyraźnie jak to coś pulsuje mi nawet na pięcie w taki przeszywający sposób. Jakby z odbytu promieniowało na piętę przez ubranie. Czuję się cała podrażniona i swędząca w środku, zwłaszcza w jelitach. Czuję się jakby coś utkało pajęczynę w moim ciele.Wiem że nie tylko ja mam taki problem,bo czytałam podobne wpisy.To chyba jakiaś nowa zaraza,skoro nikt nie wie co to jest.Mam nadzieję że środowisko medyczne zwróci na nią uwagę.A i jeszcze jedno - nie dajcie sobie wmówić nerwicy - to absurd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Szukam odpowiedzi na to samo pytanie , może ktoś coś wie....? * DOROTA PONAD 2 LATA TEMU Witam coś dziwnego dzieje się mi w odbycie, czuję jakieś drgania , jakby mrowienie, tak jakby coś tam się trzęsło, drgało. Rozwolnienia nie mam ani innych dolegliwosci. Rok temu mialam wyciętą tarczycę całkowicie, biore hormony - nie wiem czy to istotne. Bardzo proszę o pomoc. *

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ten wątek był poruszany ponad dwa lata temu, ale zastanawiam się czy Wam to przeszło, bo od kilku dni mam też takie dziwne drgania w okolicy odbytu i nie mam pojęcia co to może być. Z tarczycą nie mam problemów. I nawet nie wiem do jakiego lekarza z tym się zgłosić. Nadmienię tylko, że te drgania nie są jednostajne, tylko tak jakby pulsują. Z góry dzięki za jakiekolwiek info na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne domyslacie sie ze nie jestem tu bez powodu. mam to samo. w necie naczytalem sie o zapaleniu prostaty, ze nalezy zrobic badania posiewu w kierunku bakterii. dodam ze mam 23 lata no i w tym samym czasie zauwazylem powiekszona tarczyce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja także czuje te wibracje...normalnie jakby telefon wibrował, bo są one tak regularne. Nieraz łapie się na tym,że sprawdzam telefon, bo nie wiem czy drgania wywołane są wibracjami telefonu czy organizmu..zauważyłam te objawy na początku roku...jakoś w okresie letnim minęły i od kilku tygodni znów to samo :( wypróżniam się normalnie, diety nie zmieniłam, hormony tarczycowe w porządku... wstydze się wspomnieć o tym lekarzowi, bo opowiadanie o tych dolegliwościach mnie samą śmieszy,a co mówić o obcych... ktos z Was miał postawioną w końcu diagnozę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AHA, dokładnie tak samo opisałbym swoje objawy. Też początkowo myliłem te objawy z wibracją telefonu w kieszeni... Do tego zdarzają mi się drżenia innych mięśni. O swoich objawach wspominałem lekarzowi pierwszego kontaktu oraz neurologowi przy okazji wizyty- jeden i drugi generalnie zignorował temat. Neurolog coś rzucił o możliwym krwiaku i tyle. Nie zalecił żadnego dodatkowego badania. Do tego wykonywałem badania krwi i jedyne co odbiega od normy to poziom żelaza, który jest za wysoki. Liczę na to, ze moze ktoś znajdzie się z postawioną diagnozą w tym temacie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i faktycznie jest to niedobór pierwiastków, bo też mam te dziwne drgania w odbycie (takie lekkie wibracje- mam wrażenie , że mi mięsień drga po drugiej stronie-wewnątrz otworu że tak powiem), a przed 2-3 tygodniami drgało mi coś w kolanie, potem przypominam sobie , że drgała mi powieka. Więc może. Fakt, faktem, co innego jak drga ci powieka, a co innego jak coś w tyłku. To naprawdę niepokoi. A nikt nie zdecydował się z nas pójść do lekarza z tym idiotycznym objawem. Kupię sobie magnez i może zacznę jeść buraki. Zobaczymy. Do lekarza nie uśmiecha mi się iść, zwłaszcza do proktologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety tez to mam i mecze sie z tymi drganiami od tygodnia i nie wiem co to jest :-( oprócz tego zauważyłam ze mam od 2 dni problem z normalnym wyproznieniem ale nie wiem czy to ma jakiś z tym związek. Magnez pije od paru dni i jak narazie bez zmian :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zalecone powinny byc badania kau na rozne pasozyty , a glownie antygen lamblii. Lamblia potrafi rozprzestrzenic sie po calym ciele. Dolwgliwosci sa podobne. U niektorych wystepuja sporadyczne bole brzucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam! Mam taki problem - drżenie w odbycie i mrowienia. Nie wiem co robić. Rok temu na wiosnę było to samo. Zrobiłam badania na mikroelementy, wyszło brak magnezu, potasu i wapnia. Po miesiącu kuracji ustało, a teraz znowu powróciło. Zastanawiam się, czy może mieć to też jakiś związek z jelitami, bo czuję jakby to gazy buzowały. Pozdrawiam. P.S. w badaniach kału wyszły glisty, niby przeszło, ale nie mogę mieć pewności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×