Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Półtwarda gulka na grzbiecie stopy po stłuczeniu


Gość Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, stłukłam grzbiet prawej stopy jeżdżąc na rowerze, w pierwszym i drugim dniu stopa byłą opuchnięta i lekko sina, przy czym na drugi dzień siniak się stał wyraźniejszy, fioletowy przy środkowym palcu. Jako że nie miałam i nadal nie mam problemów z chodzeniem, zastosowałam okłady z altacetu, a na dzień- ponieważ prowadzę dość aktywny tryb życia - zawijam stopę bandażem elastycznym. Teraz stopa jest już normalnego koloru, tylko na samym środku grzbietu pojawiła się półtwarda gulka średnicy 1 cm. Nie boli mnie przy chodzeniu, ani przy naciskaniu. Czy ten guzek może wymagać interwencji chirurga? Z odpowiedzi na forum wnioskuję, że to może być pourazowy ganglion, ale czytałam też, że takiego, który nie przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu lepiej nie ruszać, a wystarczy owijać dość mocno bandażem. Tak też nadal robię, i mam wrażenie że się zmniejsza, ale jeśli guzek nie będzie znikał to udam się na konsultację chirurgiczną. Co oprócz owijania bandażem i okładów altacetu mogę zrobić? Bardzo mi zależy na odpowiedzi, bo chciałabym na sylwestra włożyć ulubione szpilki i wyglądać jak najpiękniej *-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka zmiana może nie być ganglionem tylko np. nie wchłoniętym jeszcze dokładnie krwiakiem pourazowym. Dlatego warto byłoby zastosować miejscowo żele z dodatkiem heparyny kilka razy dziennie, aby przyspieszyć proces wchłonięcia krwiaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×