Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Metrorrhagia Anaemia


Gość Helen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Ostatnio odebrałam wyniki z badania histopatologicznego. Niestety opis jest po łacinie dlatego proszę o pomoc w przetłumaczeniu. Rozpoznanie: Metrorrhagia Anaemia Opis: krew śluz 1) Cervicitis chronica. 2) Hyperplasia simplex endometrium. Krew 3) Hyperplasia simplex endometrium. 4) Fragmenta parva telae in statu necrosis et myometrii. Nie wiem czy dobrze odczytałem z opisu wyraz necrosis, bo jest nieczytelny i można go odczytać też jak noorosis albo nocris.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpoznanie: Metrorrhagia Anaemia - oznacza Krwawienie z macicy. Niedokrwistość. Opis: krew śluz 1) Cervicitis chronica. - Zapalenie szyjki macicy przewlekłe 2) Hyperplasia simplex endometrium. - Przerost prosty śluzówki trzonu macicy Krew 3) Hyperplasia simplex endometrium. - Przerost prosty śluzówki trzonu macicy 4) Fragmenta parva telae in statu necrosis et myometrii. - Małe fragmenty tkanki w stadium martwicy i mięśniówki macicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest coś groźnego i wymaga konkretnego leczenia? Np. hormonalnej terapii zastępczej. I co dokładnie oznacza pkt 4) Fragmenta parva telae in statu necrosis et myometrii.- Małe fragmenty tkanki w stadium martwicy i mięśniówki macicy Czy to oznacza raka czy coś innego. I czy to jest groźne i wymaga leczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest coś groźnego i wymaga konkretnego leczenia? - to nic groźnego to fragmenty tkanek prawidłowych oraz tkanek w stanie zapalnym, bez cech nowotworu, taki obraz histopatologiczny z uwagi na stan zapalny oraz przerost śluzówki może wymagać leczenia hormonalnego, ostatecznie decyzję co do dalszego postępowania musi podjąć ginekolog prowadzący

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×