Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pryszcze i swędzenie wokół odbytu, krew w stolcu u dziecka


Gość Magda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, martwi mnie pojawiająca się krew która wychodzi z odbytu u mojego 4 letniego synka po zrobieniu kupki. Zdarzyło się to już trzy razy i nie bardzo wiem co się dzieje. Nie widzę żadnych ran i wygląda to tak jakby ta krew wychodziła z głębi odbytu. Wcześniej skarżył się na swędzenie dupki i pojawiły się w okolicy odbytu pryszcze, niektóre nawet wypełnione ropą. Po smarowaniu pupki pryszcze zniknęły. Myślę, że może mieć jakieś pasożyty ale czy pojawiająca się krew można wiązać z pasożytami? Na pewno w poniedziałek wybieramy się do pediatry ale póki co proszę o jakieś podpowiedzi co może synkowi dolegać. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami rzeczywiście objawem choroby pasożytniczej jest pojawiająca się krew w stolcu, ale to raczej rzadkość. Może dziecko ma zaparcia i twardy stolec przechodzący przez ujście odbytu uszkadza wewnętrznie śluzówkę wytwarzając krwawiące zranienia (nie zauważy się tego oglądając odbyt z zewnątrz). Trudno to określić bez bezpośredniego badania. Trzeba w tej sprawie skonsultować się na pewno z lekarzem bezpośrednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Pediatra po badaniu synka potwierdziła, że przyczyną krwawień są zaparcia. Mam nadzieję, że przepisane leki rozluźniające stolec i odpowiednia dieta (choć synek nie wszystko chce jeść) pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jak się ma dziecko autorki. Mój synek ma identyczne objawy. Od pediatry wzięłam niemal siłą skierowanie do chirurga, który to przepisał dwie maści - Pimafucin i jedną *do zrobienia* w aptece. Przez dwa tygodnie mam smarować odbyt syna i zgłosić się na kontrolę. Metoda ta mnie nie przekonuje, a intuicja podpowiada, że to przecież sprawa związana z jakimś problemem wewnętrznym. Najpierw synek lat 5 zaczął skarżyć się na swędzenie , następnie pojawiła się krew w stolcu i nagle gładziutka do tej pory skóra na pupie cierpi z powodu nielicznych, ale jednak wyprysków. Podobnie jak u autorki, nieraz z ropną treścią. Nie pomagają jednak ani na to, ani na zaczerwienioną okolicę odbytu jak dotąd żadne kremy (typu sudocrem). A krew pojawia się już za każdym razem przy oddawaniu stolca i... zdecydowanie mój synek nie cierpi na zaparcia. Jeśli autorka pytania przypadkiem to przeczyta, bardzo proszę o odpowiedź jak dalej potoczyła się historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno, mój syn zawsze miał bardzo dobre wyniki morfologii. Ostatnie badanie, które mu zrobiłam 2 tygodnie temu wykazało, że hemoglobinę ma w dolnej granicy normy, jest na granicy anemii. Pediatra ignoruje sprawę i każe *podawać dziecku więcej buraczków i wątróbki*. Bardzo dbam o dietę syna, sama jestem wegetarianką (dziecko je mięso) i zwracam uwagę na każdy posiłek. Wiem, że synek nie powinien mieć tak słabych wyników... Bardzo proszę o wszelkie rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mojego synka gdy skonczyl 3 lata przy kazdym oddawaniu stolca pojawiala sie na koncu zywa-czerwona krew. Przy podcieraniu zostawa rowniez widoczna na papierze. Tak bylo przez jakies 8 miesieczny i to przy kazdym wyproznianiu czyli praktycznie codziennie lub co drugi dzien. Lekarze badali krew i odbyt z zewnatrz, mial tez badanie na owsiki-negatywne. Dostal jakis antybiotyk -taki jak u doroslych sie podaje na angine bo ponoc te same bakterie moga u dziecka wlasnie osiedlic sie gdzies w okolicach odbytu. Troche niby pomoglo bo krwi bylo mniej jednak nadal byla. Dodam ze stolec byl normalny a na pewno nie jakis twardy. Moj syn je wszystko, duzo surowych owocow, kaszke owsiana i pije sporo wody. Po jakichs 8 miesiacach na szczesciesamo ustalo nie wiadomo z jakich przyczyn. Ale swedzenie odbytu towarzyszace od poczatku i kroski na posladkach pozostaly i co jakis czas sie pojawiaja. Starsznie je drapie. Nie znam przyczyny i lekarze tez nie bardzo moga mi pomoc. Jutro ide znowu takze sie zapytam czy mozna zrobic jakies dodatkowe badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mamy podobny problem z 4 latką. U nas podejrzenie jest na grzybicę lub alergię. Intuicja mówi mi, że może być grzybica, bo 3 miesiące wcześniej miała ciężką ospę wietrzną, w trakcie był antybiotyk. Leczymy się, jak na razie jest jakby lepiej, ale jeszcze za krótko żeby być pewnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×