Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rehabilitacja po operacji kręgosłupa


Gość OLA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam ten sam problem. Na poczatku grudnia czeka mnie powazna operacja usuniecia torbiela tetniakowatego umiejscowionego na kręgu c3. I rowniez zwracam sie z pytaniem po jakim czasie wypisuja ze szpitala, ile trzeba bedzie chodzic w kolnierzu i ile bedzie trwała operacja. Jezeli ktos wie cos na ten temat to bylbym wdzieczny za jakies info na priv lub tu. Moj nr gg 3339988 oraz mail muunnggoo@wp.pl. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Olu.Operację kręgosłupa wykonują w narkozie.Oczywiście powinnaś miec przynajmniej 2 szczepienia p/żółtaczce o czym pewnie byłaś poinformowana,jeśli leczysz się np na tarczycę dobrze mieć najświeższe badania no i leki które się na codzień zażywa.Ja oprócz tego wyliczyłam sobie kiedy wypadnie mi miesiączka i wypadłaby w dzień przyjęcia do szpitala więc udałam się do ginekologa i przyspieszyliśmy to.Jeśli wejdziesz na stronę szpitala do którego się udajesz to zapewne też są informacje co i jak.Nie bój sie operacji bo to nie takie straszne.Ja miałam 11 pazdz.i teraz tylko co dzień to lepiej.Wejdz sobie również na tej stronie eChirurgi na operacje kręgosłupa i tam jest 13 stron różnych wypowiedzi ludzi przed i po operacji.Pozdrawiam i trzymam kciuki.Chętnie odpiszę. Zapomniałam Ci Olu napisać ,ja po operacji wyszłam w 9 dniu. Damianie,nie odpisuję Tobie gdyż miałam operowany lędzwiowy.Operacje trwają około 2 godzin.Pacjenci raczej wszyscy opuszczają szpital mniej wiecej w 7 dobie od operacji a chodzenie w kołnierzu to być moze tak jak i w moim przypadku czyli chodzenie w pasie ortopedycznym lub fachowo w sznurówce do momentu pełnej sprawności oraz nawet zapobiegawczo.Proszę się nie bać bo sama operacja nie jest straszna.W moim przypadku najgorsza jest niemoc po.Pozdrawiam i również trzymam kciuki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem po operacji wypadnięcia dysku na [poziomie C6-C7 jest poprawa znaczna nie boli nie dretwieje reka,chodze w kolnierzu mam zalecenie na 3m,ale cóż jak trzeba to trzeba ,operacji prosze sie nie bac,to sa fachowcy juz teraz dyskopatie operuja jak zwykły wyrostek,gorsza jest niemoc po zabiegu ale tylko dobe pozniej biegacie prawie. pozdrawiam wszystkich dyskopatów i zycze duzo zdrowia i odwagi bedzie dobrze!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam niedawno miałam operacje kręgosłupa a dokładnie skoliozy idiopatyczno piersiowej.Jeżeli chodzi o przygotowanie do zabiegu to wszystkiego dowiesz się od swojego ortopedy i od anestezjologa,w moim przypadku dostałam pół godziny przed zabiegiem tzw. Głupiego Jasia (Tabletka,która rozluźnia,nie boisz się po niej),a na sali operacyjnej dali mi narkozę ogólną (nie wiem w jakiej postaci,bo Anestezjolog mnie zakręcił strasznie,a do tego działał na mnie głupi Jaś).Moim zdaniem jeżeli chodzi o tak poważną operacje jak operacja kręgosłupa to zawsze jest znieczulenie ogólne czyli narkoza.Ze szpitala wyszłam po tygodniu,ale to też zależy od tego jak rana Ci się będzie goiła,bo jedna pani miała wycieki z rany i siedziała trochę ponad 2 tygodnie (może 2 tyg i 3 dni coś koło tego).Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie 3 dzień po zabiegu usunięcia przepukliny w odcinku L5-S1 i wstawienu implantu, wstałam 4h po zabiegu, narazie chodzę wolno i dostojnie, ale widać poprawę. Boli trochę druga noga, która miała dyskomfort brania na siebie do tej pory ciężaru, ale to ma minać. Ogólnie jestem szczęśliwa, że nie czuję tego co dolegało mi przez kilka miesięcy i wyłączało z życia codziennego. Teraz ból ogranicza sie do szycia pooperacyjnego. Oczywiście jestem jeszcze na środkach p/bólowych, ale to normalne 3 dni po. Jutro wychodzę do domu, a po miesiącu zaczynam rozsądną rehabilitacje. pozdrawiam wszystkich cierpiacych i nie czekajcie, aż przestaniecie chodzić!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po operacji usunięcia dysku L5S1.Nie wstawiono mi implanta,lekarz powiedział ze da się z tym żyć.Tydzień po operacji nadal mam ból w pośladku promieniujący do łydki.Wizyta kontrolna za miesiąc nie wiem co o tym myśleć. Mieszkam w woj.lubuskim może ktoś podpowie gdzie udać się na konkretną rehabilitacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem op operacji kręgosłupa lęźwiowego ( 7 tygodni). Musiałam ją mieć, ponieważ miałam niedowład stopy. Ogólnie czuję się dobrze. Stopa jest sprawniejsza po operacji. Jesli chodzi o rehabilitację, to mój neurochirurg powiedział, że narazie jest mi niepotrzebna. Zła rehabilitacja może tylko zaszkodzić. Kazał mi tylko po 6 tygodniach chodzić na basen i pływać na plecach. Od tygodnia pływam, narazie po 15 minut. Widzę duży rezultatat. Jestem mniej zmęczona, no i stopa z dnia na dzień w coraz lepszym stanie. Poza tym kazał mi się oszczędzać. Jak najmniej się schylać, siedzieć i dużo spacerować, a po kilku miesiacach beziemy względnie sprawni. Jesli chodzi o pływanie, to już do końca życia musimy chodzić na basen. Chociaz 2 razy w tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie, jestem 2 m-ce po operacji. Jest fantastycznie. Nordikuję rehabilitacyjnie, nie pływam, bo nie umiem niestety, nawet na grzbiecie. Jak musze, to sie schylam na ugietych nogach, staram się nie dźwigać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po operacji 3tygodnie odcinka l5s1niemam jusz tagiego bulu jak wczesniej ale odczuwam lekki bul w ltdce i posladku mam nadzieje ze to minie kiedts zrobilam gwaltowny ruch bo mleko kipialo i wtedy poczulam silny prad w nodze i od tej pory mnie boli mam nadzieje ze czegos sama niezpoiepszylam zabieg robilam w czestochowie na parkitcce mimo zlych opini ja sobie chwale jest super pod kazdym wzgledem lekaze troszcza sie o pacjetow ja ze swojego lekaza jestem zadoeolona pozdrawiam i ztcze zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem 10 dni po operacji kręgosłupa L5 S1 i chciałabym się dowiedzieć kiedy mam zacząć rehabilitację, bo nikt mi nic nie powiedział jak wychodziłam ze szpitala. Pozdrawiam i życzę zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomaszek:)

witam jestem 4 tygodnie po operacji l5s1 w warszawie jest całkiem dobrze czasami boli mnie jeszcze pośladek ale miałem mały niedowład stopy, następnego dnia wypisali mnie ze szpitala o po 12 godzinach od operacji kazali chodzić narazie nie mogę siadac i nie wiem jak długo to potrwa. Ogólnie jestem zadowolony z operacji bo jak by nie ona to czekało by mnie inwalidzstwo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem miesiac po operaci kregoslupa bol w kregoslupie minol ale prawa noga boli jeszcze gorzej jak przed operacja lekarz mowi ze to sa odblokowane nerwytabletki nie dzialaja czy moze mi ktos podpowiedziec jak moge sobie ulzyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po operacji rwy kulszowej przepuklina miedzy kregami dzisiaj 4 doba jest ok tydzien przed zabiegiem nie wsawalam z lozka lewa noga troche boli ,ale jest dobrze nie wiem natomiast co zrechabilitacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Heniutka

Witam ja szykuję się na operacje kręgosłupa lędzwiowego na poniedziałek czytam te komentarze i mam mętlik w głowie co prawda to więcej jest tych pozytywnych ale to jakoś nie uspokaja.Prosze kogoś z Was o dokładniejszy opis pierwszych godzin po operacji bo jak piszecie ta niemoc jest najgorsza z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwietniu będzie rok jak jestem po operacji kręgosłupa lędzwiowego ,usztywnienie bo implant ,który był planowany ,nie był możliwy do wstawienia. Dalej odczuwam ból kręgosłupa -tylko całego ,lekarz sugerował ,że może to nastąpić ,ale byłam dobrej myśli ,miałam nadzieję że koszmar leczenia się skończy ,a tu nic .Ale nie poddaje się ,jestem teraz po rechabilitacji,w czerwcu mam przyznane sanatorium ,obecnie uczęszczam na basen 2 razy w tygodniu polecam każdemu -dużo pomaga,ja przez chorobę nauczyłam się pływać Pozdrawiam wszystkich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,dzis mija 3 miesiace po mojej operacji l5s1.Usuniety dysk bez implantu.Po dobie po operacji chodzilam jak strus pedziwiatr :) po 5 dniach wyszlam a na 7 dzien mialam zdjete szwy.Po 2 tyg. pierwszy spacer (2km) a po 3 tyg juz powoli siadalam.Moim zdaniem im bardziej bedziemy sie piescic z samym soba tym dluzej bedziemy dochodzic do siebie.Ja na dzien dzisiejszy jestem sprawna w 100% ,robie wszystko co kazdy zdrowy czlowiek i prawie zapomnialam ze bylam operowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tydzień po operacji kręgosłupa na odcinku L1S1,wstawiony implant styker.czy ktoś dałby mi jakieś wskazówki, jak długo nie można siadać, czy mam w większości leżeć? zapomniałam zapytać się lekarza .wychodziłam do domu na drugi dzień po operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Asiulek

Witajcie, jutro mijają 3 tyg od mojej operaji- usunięcie jądra miażdżystego l5s1.Następnego dnia nastąpiła pionizacja , oraz zapomniałam o bólu ,który doskwierał przed operacją.Oszczędny tryb życia przez pierwsze 3 tyg,ale po woli zaczynam siadać i mam zamiar wybrać się na dłuższy spacer.APEL DO WSZYSTKICH CIERPIĄCYCH:Nie bójcie się operacji, ona ma nam pomóc, abyśmy mogli normalnie funkcjonować.Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PLAY-BOY1

witam ,jestem po operacj ilędzwiowego l3-l4 operacja w szpitalu puszczykowo koło poznania bardzo dobry szpital obecniejuż pływam grzbietem,operacja 11 lipca nie chcę tracić czasu ćwiczę bóle w nocy jak przestaje działać tabletka drętwieją pośladki oraz łydki ale to dobry znak odblokowane nerwypo wypisaniu ze szpitala jak usiadłem na kanapie to nie byłem w stanie się z niej wyrwać czułem się jak roślinka ból wyciskał mi łzy,trzeba to przetrwać,choć nie łatwo,ogólnie może być tylko lepiej,pozdro play-boy1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja byłm operowana 5 stycznia 2014r. Polecam! Miałam niedowład palców stopy lewej. Operacja L4 i L5. Miałam 3minuty na podjęcie decyzji o operacji. Opłacało się. Ból trwający bardzo długo minął i niedowład zniknął od razu po operacji. Teraz leżę i spaceruję po domu. Polecam Szpital w Szczecinie na Unii Lubelskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja byłam operowana 03.01.2014r.- hemilaminektomia L4 i L5 po stronie prawej, discetomia L4/L5.,odbarczenie kanału kręgowego uff, tak pisze w wypisie. Bóle rwy kulszowej ustąpily. ale za dużochodzić nie mogę. Po operacji nie mogłam wstawać przez dwie doby i mialam dren. wypisano mnie dosyc szybko bo przeziebilam się. Ale ogólnie jest ok. I TO JEST NAJLEPSZE. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×