Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w boku pod żebrami przy poruszaniu


Gość AGA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Od około miesiąca boli mnie z lewej strony w boku,nawet bardziej zachodzi to na plecy, tak pod dolnymi żebrami. Ból jest właściwie tylko przy ruchach tułowiem, głównie przy skrętach tułowia. Mam wrażenie jakby żebro wbijało się w mięsień, albo jakby mięsień był naciągnięty...kiedy uciskam to miejsce, tzn próbuję jakby włożyć palec pod dolne żebra z tyłu, to wtedy ból też jest, ale inny- tak jakbym naciskała na jakiś podrażniony nerw... Są dni kiedy boli mniej, są kiedy więcej . Kiedy rozgrzewam to termoforem jest ciut lepiej, leki przeciwbólowe typu ibuprom i voltaren oraz specyfiki w kremie typu naproxen nie działają. NIe uderzyłam się, mogłam ewentualnie źle spać, podnoszę też często ciężkawe już dziecko*) No i sporo siedzę przy komputerze, niestety w niezbyt dobrej pozycji, tj. z nogą na nogę, wygięta w chińskie S *) Czy to może być jakiś stan zapalny, problem z kręgoslpem? Czy powinnam z tym iść do lekarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie objawy mogą być spowodowane np. patologią w zakresie odcinka piersiowego kręgosłupa. Dlatego na początku trzeba by wykonać RTG tego odcinka kręgosłupa. Bóle też mogą być spowodowane zespołem nauralgii czyli samoistnego podrażnienia nerwów obwodowych najczęściej międzyżebrowych. W takim przypadku stosuje się doraźnie leki przeciwbólowe. Można jeszcze w tej sprawie skonsultować się z neurologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od kilku tygodni (ok. 3-4) podobny ból pod żebrami z prawej strony. Zaczęło się od mocnego bolu, gdy wyciągnięty na brzuchu probowałem sięgnąć do zaworu wody za bojlerem. Zabolało jak cholera i od tego czasu przy ruchu boli mniej lub bardziej. Najczęściej przy ruchach tułowia skrętnych, przenoszeniu ciężaru ciala na lewą nogę (wysiadanie z auta), lub rękę a także przy obrotach w trakcie snu. Tryb pracy mam jak wyżej pisząca Pani. Czy mogło mi pęknąc żebro (w trakcie opisanego wypadku leżalem na brzuchu na oponach), czy se kurna naderwałem wątrobę? :) Żartuję, ale prawdę mówiąc wcale nie jest mi do śmiechu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×