Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból powłok brzusznych pod żebrami


Gość Leon (lat. 60).

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Leon (lat. 60).

Mój problem to praktycznie codzienne bóle powłok brzucha po jego prawej stronie poniżej żeber. Zlokalizował bym je w fałdach brzusznych (może tłuszcz, może jakiś mięsień ?), które w pozycji siedzącej można uchwycić.Nie moge znaleźć żadnej konkretnej ich przyczyny. Przy ucisku palcami można wyczuć bardzo bolesny punkt ok. 8 cm w prawo w dól od pępka. Dolegliwości te pojawiły się kilka lat temu i cały czas dokuczają mi niezmiernie. Powodują nieraz silne pocenie się głowy i ogólny stan nerwowości i sprawiają że ciągle muszę się tam uciskać i *macać* podrażniając to jeszcze bardziej. Wszystkie badania podstawowe (krew,mocz,USG,TK nawet MRI jamy brzucha i kr.lędzwiowego) wyszły ok. Lekarz ogólny i neurolog rozkładaja już ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,ja mam podobne objawy od kilku miesięcy,bóle po prawej stronie podbrzusza-TK,USG,badania krwi,moczu,gastroskopia w normie,czekam jeszcze na kolonoskopię.Może powinien pan rozważyć wykonanie kolonoskopii-nawet ze względu na wiek.Być może jest to tylko zespół jelita drażliwego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście kolonoskopia była zrobiona a nawet łykałek kapsułkę z kamerką ze dwa lata temu, a także : badania na pasożyty, grzyby, przeciwciała różne, boreliozę i całą kupę innych których nie wymieniam. Leczony byłem na ibs (debridat,duspatalin,spamilan i wiele innych). Teraz chodzę do psychologa na terapię. Zobaczymy co przyniesie czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłoże psychogenne takich zaburzeń rzeczywiście może mieć miejsce,choć nam pacjentom cierpiącym z powodu bólu o niejasnej przyczynie ciężko jest w to uwierzyć i zastanawiamy się jakie tu jeszcze można by wykonać badanie,które może wyjaśnić przyczynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×