Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powracający rozpierający i uciskowy ból brzucha


Gość Sandra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Prawie rok temu nawdychałam się oparów z topionych świeczek z elem.plastikowych wzorów(andrzejki).Po tym fakcie następnego dnia zaczęły się silne bóle w klatce piersiowej,szczególnie po jedzeniu.Lekarz nie stwierdził zatrucia tylko refluks.Przepisał anesteloc 20.Po 2 tyg.prawie przeszło. Potem były święta, trochę stresu w pracy, grypa-antybiotyk.Dolegliwości wróciły.Lekarz stwierdził IBS,przepisał IPP. Znowu lepiej przez jakiś czas-wiosna-powtórka-i znowu wiele gorzej. Inny lekarz-badanie usg,m.krwi,próby wątrobowe,trzustkowe,badanie kału-wszystko w normie.Diagnoza-to co wcześniej, lek anesteloc40.Pomogło, normalne jedzenie bez diety, wszystko jak kiedyś,ale cały czas na lekach....Jesienią znowu bóle,głównie z lewej strony brzucha,czasem sięga do pępka. Ból przypomina ucisk, rozpieranie, pełność.Tylko w nocy jest dobrze. Szkodzi kawa, słodycze, ale nie zawsze.Czasami ból łagodnieje po zjedzeniu czegoś.Stwierdzono we krwi obecność HP,ale lekarz zwleka z eradykacją, choć ją proponował początkowo. Twierdzi, że trzeba poczekać, bo to niesprzyjająca pora roku, być może skutki stresu itp. Co robić?Znowu iść szukać porady gdzieś indziej?Ostatni lekarz jest spec.od chorób wewnętrznych.Lekarze rodzinni myślą, że wyolbrzymiam sprawę i jestem zbyt wrażliwa. A kto by nie był, gdyby każdy dzień niemal bolał go brzuch??? Może powinnam zrobić jeszcze jakieś inne testy, badania, jakieś RTG itp.?Szukałam odpowiedzi na forum,ale wiele objawów jest podobnych,ale i różnych od moich,już sama nie wiem co mi jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie odpowiedź w tym względzie może dać badanie gastroskopowe, gdyż patologia zapewne tkwi w zakresie górnego odcinka przewodu pokarmowego. Leczeniem powinien zająć się gastroenterolog. On po badaniu zadecyduje dokładnie o dalszym sposobie postępowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie występują wymioty, a wszystko wskazuje na jelito grube to gastroskopia niewiele pomorze. W tej sytuacji najdokładniejsza jest kolonoskopia. I oczywiście odpowiednia dieta bogata w błonnik jeśli występują zaparcia. Polecam również zrobić ponownie usg brzucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×