Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krew w stolcu i szczypanie odbytu przy wypróżnianiu


Gość Pawel C

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. mam 23 lata. moje problemy dotyczą dwóch zagadnień. Od ok 3 miesięcy *lecze* się na bliżej nie określoną chorobe dolnego układu moczowego. moje dotychczasowe objawy to częstomocz, parcie ( w okolicy cewki moczowej,moszny odczuwalne). pojawiające się krwinki w moczu (świeże),raz na jakiś czas różowawy mocz, białko, czasem wysokie PH. leukocytów nigdy więcej niż 5 nie było w moczu. posiew moczu po 18dniowej antybiotykoterapi wykazał bakterie Enterococus Fecallis 10*3. 3 krotnie miałem robione USG układu moczowego w tym 2 dokładne na dobrym sprzęcie. bez żadnych nieprawidłowości. jedynie prostata w kolejnych badaniach była ciut większa. Robione miałem badanie PSA =0,8. do tego kolejne badanie to TOmografia Komputerowa miednicy. gruczoł prawidłowo wypełniony kontrastem , pęcherz również, zwoje jelitowe bez ognisk, ogólnie *wzorowo* . i kolejna porcja leków przez 20 dni. --------------teraz zgodnie z kategorią- problemy z odbytem. zawsze od kiedy pamiętam cierpiałem na problemy jelitowe. kruczenie. bulgotanie. stres a nawet jego brak i od razu trzeba szybko biec do toalety z lekkim rozwolnieniem. czasem zaparcia ale najczesciej rzadszy stolec.czasem ze śluzem. ostatnio częście pojawiają się u mnie zaparcia. wyprózniam sie codziennie ale z trudem. zazwyczaj pierwsza częśc stolca jest twarda reszta już *po staremu* przy tych zaparciach po jakims czasie pojawiło się szczypanie i pieczenie w okolicy odbytu a pozniej stopniowo na papierze po podtarciu pojawiała sie krew. mała kropka. z czasem coraz większa i zawsze szczypiący ból przy załatwianiu. udałem się do lekarza. zalecił mi czopki na hemoroidy. przez 10 dni. pomogło przy pierwszym. do tego Błonnik. fakt zniknęły problemy nie dostrzegałem juz krwi. jedynie po zjedzeniu buraków przez 3 dni miałem *krwawe stolce* kolor dośc zwyczajny za to otoczka w wodzie buraczana, czasem czerwona w tym czasie.pózniej ustąpiło. przez okres brania czopków codziennie obserwując kał nie dostrzegałem jakichkolwiek nieprawidłowośći makroskopowych. dopiero dzisiaj zauważyłem że w stolcu siedzą takie jakby grudki śluzowe podbarwione na czerwono. zaznaczam że dzien wczesniej jak i dwa dni wczesniej jadłem barszcz. i zastanawiam się czy to może być *to* skoro juz miałem podobny epizod po burakach.ale czy barszcz mógłby cos takiego spowodować? zastanawia mnie przedewsystkim fakt czy dolegliwości z pecherzem nie łączą się z tymi dolegliwościami z jelitami/odbytem??? czy dotychczasowe badania TK i USG wykazałoby nowotwór który nacieka z jelita na pecherz? lub odwrotnie? czy widoczna byłaby przetoka pęcherzowo jelitowa? miałem również 3 krotnie badanie per rectum. czy przy tych badaniach mozliwe byłoby że rak jest niewidoczny?. dodam że 2 ktorne badanie krwi , morfologia nie odbiegało od normy żadnej niedokrwistościnie mam. dotychczasowe wizyty u 4 urologów nie wykazały konkretnej przyczyny dolegliwośći. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy barszcz mógłby cos takiego spowodować? - tak, może wywołać zabarwienie niewielkie stolca, aby jednak się przekonać czy w stolcu jest krew wystarczy wykonać test na krew utajoną w stolcu czy dolegliwości z pecherzem nie łączą się z tymi dolegliwościami z jelitami/odbytem? - raczej nie mają w tym przypadku nic wspólnego czy dotychczasowe badania TK i USG wykazałoby nowotwór który nacieka z jelita na pecherz? lub odwrotnie? - tak, na pewno czy widoczna byłaby przetoka pęcherzowo jelitowa? - tak, powinna być widoczna czy przy tych badaniach mozliwe byłoby że rak jest niewidoczny? - można w takim badaniu wykryć zmiany guzowate tylko do 6-7 cm od ujścia odbytu, aby przeprowadzić dokładną diagnostykę jelita grubego trzeba by wykonać kolonoskopię, proszę jeszcze w tej sprawie skonsultować się z gastroenterologiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×