Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Utrata mocy w bicepsie przy złamanym obojczyku


Gość Andrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dwa miesiące temu złamałem obojczyk (złamany w środkowej części ułożony na *zakładkę*), sprawę zaniedbałem. Po dwóch tygodniach zdjąłem ortezę-musiałem pracować. Wszystko niby było dobrze obojczyk minie specjalnie nie bolał, mogłem podnosić worki, poprawiła się ruchomość w barku. Obecnie mam normalną ruchomość w barku, obojczyk mnie nie boli. Jednak ok. dwa tygodnie temu straciłem moc w bicepsie, mogę co najwyżej podnieść rękę i lekko spiąć biceps inne mięśnie ramienia działają normalnie. Na zrobionym RTG obojczyk wygląda tak jak po złamaniu i chyba nie ma zrostu. Jak podnoszę ramie obojczyk wyraźnie zgina się w miejscu złamania Radiolog zdjęcia nie opisał. Byłem u lekarza ale jednym słowem mnie olał nawet zdjęcia nie zobaczył. Za cztery dni idę prywatnie. Jestem przerażony, mam fizyczna pracę jestem człowiekiem aktywnym. Co robić? czy niedowład da się odwrócić i co z obojczykiem?. POMOCY!!! Może ktoś zna jakąś klinikę? Zapłacę każde pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co robić? - taki stan zapewne będzie wymagał leczenia operacyjnego przez odpowiednie zespolenia odłamów kostnych obojczyka czy niedowład da się odwrócić i co z obojczykiem? - jeśli proces leczenia operacyjnego złamania obojczyka będzie prawidłowy to myślę, że funkcjonowanie mięśni kończyny górnej powróci do normy zapewne po długotrwałej rehabilitacji zabiegowo-ruchowej Może ktoś zna jakąś klinikę? - na Śląsku polecam prywatną klinikę: http://www.sport-klinika.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×