Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przewlekły ból podbrzusza przy torbieli na śledzionie i płynie w zatoce Douglasa


Gość Marta P.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam 28 lat,od 6 miesięcy odczuwam bóle podbrzusza głównie z prawej strony,kilkakrotnie na izbie przyjęć wykluczono zapalenie wyrostka robaczkowego.Z badań wielokrotnie miałam usg-ogólnie w normie-poza niewielką ilością płynu w zatoce Douglasa(nie miesiączkuję-karmię piersią od 9 miesięcy) oraz torbielą na śledzionie 8mm,oraz węzły chłonne w prawym dole biodrowym do 7,5mm.Robiłam nawet badanie kału w kierunku jersiniozy,ale nie wykryto tych bakterii.Miałam gastroskopię,wyszło helicobacter,ale po zakończeniu karmienia rozpocznę leczenie.Miałam także kolonoskopię,ale tylko do zagięcia zstępniczo-esiczego,kolejna kolonoskopia za miesiąc,już w sedacji.Ostatnio miałam wykonywaną TK jamy brzusznej i miednicy z kontrastem-bez zmian,z wyjątkiem ogniska płynowego w śledzionie 8mm-chyba ta torbiel oraz w opisie brak znamiennie powiększonych węzłów chłonnych,poza tym wszystko ok.Zastanawiam się co to może być i czy ten ból mi kiedyś minie.Ostatnio bóle są silniejsze,takie rozlane jak przed miesiączką.Czy może to być choroba Crohna( raczej nie mam biegunek)albo rakowiak wyrostka robaczkowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby wysnuci jakiekolwiek konkretniejsze rozpoznanie trzeba poczekać na wynik badania kolonoskopowego. Raczej Pani obawy nie wskazują na chorobę Leśniowskiego-Crohna - ostatecznie wyjaśni to kolonoskopia ani na rakowiaka (też inne objawy oraz guz powinien być widoczny w TK jamy brzusznej i miednicy). W chwili obecnej należy poczekać na wynik kolonoskopii. Bóle także mogą mieć podłoże w zaburzeniach czynnościowej pracy jelit, ale wcześniej trzeba wykluczyć podłoże organiczne dolegliwości bólowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×