Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powietrze w drogach żółciowych po cholecystektomii


Gość Tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, - wczoraj miałem usunięty pęcherzyk żółciowy - laparoskopowo. Mój brzuch jest teraz dość wzdęty, czytałem że to normalny stan po takim zabiegu... ciągle słysze jak pracują mi w środku gazy... A po kontrolnym usg - radiolog zauważył niewielkie ilości powietrza w drogach żółciowych które zostały wprowadzone tam podczas operacji - czy mogą z tym wiązać się jakieś powikłania? Zostałem wypisany do domu, czy mogę w jakiś sposób pozbyć się tego powietrza? dodam że pęcherzyk był sprawny, bez stanu zapalnego a powodem jego wycięcia były polipy... prosze o pomoc, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mogą z tym wiązać się jakieś powikłania? - nie, gaz użyty w czasie laparoskopii powoli wchłonie się z Pana organizmu i wszystko powróci do normy (gaz z dróg żółciowych też się wchłonie), jednak czasami trwa to kilka tygodni (z reguły 2-3) Zostałem wypisany do domu, czy mogę w jakiś sposób pozbyć się tego powietrza? - nie ma żadnych sposobów, tylko cierpliwość, powoli na pewno wszystko powróci do normy, trzeba uważać na zaparcia, bo wzmogą dolegliwości związane z istnieniem gazu w jamie brzusznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za odpowiedź. pozostaje więc mi tylko odpoczywać i czekać na poprawę :) wspaniała wiadomość to dla mnie... Chciałbym jeszcze tylko zapytać, czy takiemu stanowi pooperacyjnemu towarzyszenie kolki w okolicy wątroby to także normalny/naturalny stan? - powiem szczerze że te bóle są dość uciążliwe... z góry dziękuje, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okolo 2 m-cy mialam zabieg laparoskopowy woreczka zolciowego .Nastepnego dnia wrocilam do domu .Zblizal sie wieczor narastal bol,dreszcze i wysoka goraczka.Ze szpitala wyszlam bez wypisu jakiejkolwiek recepty na leki p/bol.Bol byl bardzo nasilajacy ,nie moglam sie podniesc ani lezec przewrocic.nastepnego dnia udalam sie do chirurga ,przepisal antybiotyk,troche pomoglo ale bol nie ustepowal.Po wizycie kontrolnej 15 dni po zabiegu lekarz stwierdzil ,ze jestem zdolna do pracy,Pracuje fizycznie moja praca wymaga przenoszenia,dzwigania.Nie czulam sie zbyt dobrze wiec poszlam do internisty ,mam nadal bole przechodzace w skorcze ,pieczenie i bol pepka ,przyjmuje leki.Nadal jestem na zwolnieniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×