Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzki z boku szyi przy ospie wietrznej


Gość Asia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wyczułam dzisiaj 2 guzki z boku szyi- jeden jest za uchem, dokładnie jakby za płatkiem usznym, ma regularny, kolisty kształt, drugi znajduje się niżej, w kierunku karku, jakby na żyle, jest o wiele większy. Przechodzę obecnie ospę wietrzną i nie wiem czy to może mieć jakiś związek, to raczej nie są zaczątki krost. Nie mam powiększonych węzłów chłonnych. Kiedy byłam mała miałam problemy z migdałkami, ale nie zostały wycięte- wtedy też pojawiła się *kulka* za uchem, ale była jakby *mobilna*, trochę inna niż ta teraz.Mam 22 lata.Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi określić bez badania czym mogą być te guzki. Z uwagi na chorobę jaką Pani teraz przechodzi i lokalizację zmian prawdopodobnie są to powiększone węzły chłonne. Takie węzły wcale nie muszą być mobilne jeśli są w silnym odczynie zapalnym. W razie wątpliwości czym są guzki trzeba w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z lekarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Ja szukam po internecie..... bo mam podobne dylematy. własnie mija 7 dzień mojej ospy mam 30 lat i spokojnie ta choroba u mnie przechodzi, ale na karku i szyi zauważyłam dziś małe guzki i niepokoi mnie to trochę, tym bardziej że coś podobnego mam na prawej ręce od wewnętrznej strony na przedramieniu. A kilka lat temu coś podobnego miiałam usunięte na udzie. Czy ospa może takie guzki uaktywniać i czy to może być złośliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×