Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Brak zrostu kości śródstopia a usunięcie tarczycy


Gość Dana

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:-) Panie doktorze, jestem rok po usunięciu tarczycy, teraz jest nadczynna,biorę Euthyrox N150. W Sierpniu złamałam nogę, Pękła mi V kość śródstopia ,podczas stawiania nogi na podłogę:-( pomimo tego że wróciłam już do pracy, to noga nieźle mi dokucza:-( ( w dokumentacji lekarskiej jest opisane: brak zrostu kości) strasznie puchnie. Panie Doktorze, czy nadczynność tarczycy miała wpływ na złamanie nogi? jeśli tak to w jakim stopniu? i czy ból nogi kiedyś minie?... Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ma Pani niedoczynność tarczycy skoro zażywa Pani preparaty hormonów tarczycy? Tak jak piszę chyba ma Pani niedoczynność z uwagi na sposób leczenia. Niedoczynność może właśnie mieć wpływ na zrost kości i to duży, a nadczynność raczej niewielki wpływ. Ból niestety przy braku zrostu kości może jeszcze bardzo długo występować, nawet miesiącami póki kość nie zrośnie się. Proszę jeszcze raz w tej sprawie udać się na kontrolę do ortopedy. On dokładnie wytłumaczy jaki obecnie powinien być sposób postępowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź*-) pisałam nadczynność z tego względu że raz mam niedoczynność a raz nadczynność ( jakoś Endokrynolog nie umie dobrać mi odpowiedniej dawki hormonu)a i objawy kliniczne mam różne, np. tyje,chudne,strasznie się poce, bolą mnie stawy,jestem wiecznie zmęczona,nerwowa.A wracając do nogi, to czy muszę w jakiś sposób uważać na nią? a jeśli chodzi o Ortopedę, to jest dość istotny problem*-( długie terminy czekania na wizytę ( a leczyłam się u chirurga) Lekarz prowadzący nie chciał mnie jeszcze dopuścić do pracy ale będąc na L4 nic nie zyskam a w pracy siedzę więc raczej nie nadwyrężam nogi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×