Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Naevus pigmentosus dermalis verrucosus


Gość Karina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dwa tygodnie temu wycinałam na twarzy dwie zmiany guzowate. Dzisiaj odebrałam wyniki . Proszę o ich przetłumaczenie : 1) Naevus pigmentosus dermalis verrucosus . Marginesy wolne . ( nigdy nie spotkałam się z określniem *marginesy wolne* - co ono także oznacza ) 2) Neurofibroma . celluare . Z góry dziękuję za pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Naevus pigmentosus dermalis verrucosus . - Znamię barwnikowe skórne brodawkujące Marginesy wolne (nigdy nie spotkałam się z określeniem *marginesy wolne* - co ono także oznacza) - oznacza, że znamię zostało wycięte doszczętnie, histopatolog widzi to, że na brzegach materiału po wycięciu jest zdrowa tkanka (skóra) 2) Neurofibroma - Nerwiakowłokniak cellulare - komórki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 2 tygodnie temu wycięto mi guzka (w pierwotnym rozpoznaniu był to kaszak) z pod skóry na płacie potylicznym. Po zabiegu chirurg stwierdził, że nie wie co to jest. Wysłał materiał do badań histopatologicznych. W czwartek odebrałem wynik w którym napisano: Neurofibroma celluare - zmiana bez marginesu tkanki niezmienionej. Wyniki oznaczeń IHCH CD 34 - odczyn dodatni S-100 - odczyn ujemny Ki 67 - *1% Czy ktoś mógłmi wytłumaczyć co to znaczy? czytam w sieci różne artykóły i sam już nie wiem co mam o tym myśleć, a poradę u onkologa mam dopiero na czerwca... Chirurg niestety nic mi nie wytłumaczył. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×