Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból przy podnoszeniu stopy po skręceniu kostki


Gość Michał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.17pażdziernika skręciłem prawą kostkę bardzo poważnie .4 tygodnie w szynie po czym zdjęto mi ją i tyle..zalecenia : nie przemęczać nogi.Nie zrobiono mi nawet prześwietlenia bo mogę stawać na stopie i chodzić lecz odczuwam ból gdy podnoszę stopę poziomo do góry a ból jest nie do wytrzymania..Minęło dopiero 5 dni od momentu zdjęcia gipsu ,i nie spodziewam się zbyt wiele ,lecz niepokoi mnie ten ból -to ból tylko lewej strony kostki prawej nogi.mam pytanie do pana specjalisty czy lekarze nie powinni zrobić mi usg tej kończyny.??..i czy nadal muszę przyjmować fragmin zastrzyki w brzuch mimo iż nie mam już gipsu?zaznaczę że noga na łydce posiada parę siniaków i jest ogólnie spuchnięta na kostkach,bardziej prawa strona. Dziekuję za odpowiedź :}pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy lekarze nie powinni zrobić mi usg tej kończyny? - rzadko stosuje się USG w przypadku diagnostyki stawu skokowego USG (zbyt dużo kości w tym miejscu zaburzających sygnał ultrasonograficzny), dlatego nie stosuje się takiego badania w przypadku skręcenia stawu skokowego tylko raczej RTG oraz badanie kliniczne i czy nadal muszę przyjmować fragmin zastrzyki w brzuch mimo iż nie mam już gipsu? - najczęściej zastrzyki z heparyny drobnocząsteczkowej stosuje się jeszcze tydzień po ściągnięciu usztywnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×