Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nasilające się i znikające kłucie w podbrzuszu w okolicy pęcherzyka żółciowego


Gość Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agnieszka

Od mniej wiecej roku czasu mam co jakiś czas nasilajace sie i znikajace kłucie w prawym podburzu (wydaje mi się, że w miejscu, gdzie znajduje sie pęcherzyk żółciowy). Do tego wszystkiego nie miałam żadnych innych objawów typu goraczka, wymioty, no można powiedzieć, że czułam sie troche rozbita i odczuwałam dyskomfort, wiec tym bardziej nie wiem czy jest to wyrostek, czy moze cos innego. Pragne nadmienic, że stwierdzono u mnie rowniez rok temu zespół wrażliwego jelita, ktory objawia sie u mnie ksiazkowo czyli na zmiane biegunka z zapraciami oraz obkurczone jelito w niektórych jego partiach, które w chwili obecnej nie lecze farmakologicznie poniewaz dotychczasowe leczenie Tribuxem nie przynosilo odpowiednich rezultatów. Do tej pory robilam wszystkie mozliwe badania usg jamy brzusznej, rezonans jamy brzusznej, badania morfologiczne, moczu i wszystko bylo ok. Teraz w ostatnim badaniu OB wyszlo minimalnie podwyższone, ale jest to spowodowane prawdopodobnie stanem zapalnym gardła, ktore lecze oraz zebami. Lekarze sa zgodni, ze nie widza na USG zapalenia i zmiany przy wyrostku, ale bole mi stale dokuczaja i nie wiem czy USG moze jednoznacznie wykluczyc zapalenie i powiedziec czy to jednak jelito? Prosze o opinie, jakąkolwiek pomoc co moze powodować te bóle oraz czy powinnam zglosic sie do gastrologa lub chirurga i jakie powtorzyc badania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ból podbrzusza po prawej stronie nie ma związku na pewno z pęcherzykiem żółciowym, który lokalizuje się w prawym nadbrzuszu. Co do zapalenia wyrostka robaczkowego jest to także bardzo wątpiące, ponieważ jeśliby tak było Pani stan w chwili obecnej byłby krytyczny. Zapalenie wyrostka robaczkowego rozwija się bardzo szybko i w przeciągu doby lub dwóch miałaby Pani pełne objawy zapalenia otrzewnej. Trzeba by taki stan operować w trybie natychmiastowym. Myślę, że te bóle są właśnie związane z zespołem jelita drażliwego. Ból jest jednym z objawów tej choroby. Oprócz Tribux-u są inne leki stosowane w tej chorobie (np. Duspatalin, Debridat). Trzeba je też wypróbować. Dobrze by było wykonać także kolonoskopię celem oceny śluzówki jelita grubego, gdyż tam może tkwić patologia powodująca opisywane przez Panią dolegliwości. Zresztą dopiero po kolonoskopii, w której nie stwierdza się zmian morfotycznych w zakresie jelita grubego można rozpoznać zespół jelita drażliwego. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej gdybyś udała się do lekarza ale zrób sobie badanie sama poproś kogoś aby podniusł do gory i całkowicie wyprostował ci prawą nogę a ty naciścij na brzucha tam gdzie cię najczęściej boli jeżeli bol się nasili to szybko na salę operacyjną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja mam bóle w prawej stronie brzucha, kłujące i od okołow 1,5 miesiąca. Wykonałem strasznie dużo badań, widziało mnie 2 chirurgów, 3 internistów, 1 gastrolog. Zrobili mi 3 badania krwii, 2 badania moczu, USG i w końcu tomografię. Tomografia wskazał, że w prawej częscię podbrzusza na kątnicy mam bardzo dużą ilość uchyłków i prawdopodobnie jest to zapalanie uchyłka. Przyjmuję bardzo dużą ilość leków i czekam. Co do wyrostka, to nie jest tak, że ma on przebieg szybki. Czasem jest podrażniony i może pobolewać. Ale jeśli byloby to typowe zapalenie wyszło by w OB i CRP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×