Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zniesienie lordozy szyjnej z tedencją do kyfozy w odcinku środkowym


Gość Maciek

Rekomendowane odpowiedzi

Zniesienie lordozy szyjnej z tedencją do kyfozy w odcinku środkowym.Wyskokośc przestrzeni międzykręgowych oraz trzonów kręgówych w normie. Prawostronna skolioza piersiowa. Wysokośc przestrzeli międzykręgowych oraz trzonów kręgowych w normie r t g. Prawostronna skolioza lędzwiowa. Przewężenie przestrzeni międzykręgowej L5/S1 To są moje badania. Nie znam zaawansowanych terminów więc jeśli moglibyście, bardzo prosił bym o rozpisanie tego wyniku w sposób który mogę zrozumiec :) Nie wiem czy powinienem ale napisze tutaj coś o sobie, być może będzie to potrzebne, nie wiem : 16 letni chłopak uprawiający sporty - ręczna - klub, siatkówka - przed schorzeniem - klub , rekreacyjnie piłka nożna, siłowania, basen. Ból w okolicy odcinka lędźwiowego prześladuje mnie od pewnego treningu ręcznej. Poczułem pieczenie a po treningu ciężko było mi dojśc do domu. Mimo bólu grałem później w zawodach (dwa dni później). Ból miną i pojawił się po jakimś czasie gdy miałem wypadek na boisku - upadłem na lewe biodro. Od tamtej poru ból pojawia się i znika . Teraz prześladuje mnie przez ok. 2 miesiące nieustannie mimo wizyt na rehabilitacjach i na zabiegach akupunktury i masażu . Z góry dziękuje i serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno ma Pan zaburzoną praktycznie w każdym odcinku krzywiznę kręgosłupa (zaburzenie statyki kręgosłupa). Same dolegliwości mogą być związane głownie ze zwężeniem przestrzeni międzykręgowej L5/S1 czyli przy przejściu odcinka lędźwiowego kręgosłupa w odcinek krzyżowy. Taki obraz w RTG może sugerować ucisk na korzenie nerwowe w tym miejscu, między kręgami. Należałoby zastanowić się nad wykonaniem rezonansu magnetycznego tego odcinka kręgosłupa celem pogłębienia diagnostyki. O dalszym postępowaniu, diagnostyce i leczeniu powinien zadecydować neurolog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×