Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból szyi przy ruszaniu po urazie


Gość Michał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wiem, że niemożliwe będzie postawienie diagnozy *zdalnie* ale być może przynajmniej będziecie w stanie doradzić mi czy powinienem ze sprawą poczekać czy może iść do lekarza już teraz. Sytuacja ze służbą zdrowia jest dla mni otyle kłopotliwa że jestem za granicą. Historia wygląda następująco: trenuję sztuki walki i 10 dni temu na jednym z treningów kolega dość niefortunnie przekręcił mi szyję. Lekko *tryknęło* i przez jeden dzień miałem średni ból przy poruszaniu się. Teraz nie czuję już w ogóle bólu przy normalnych ruchach szyi. Jedynie jeśli próbuję nią krążyć albo bardzo odchylać to leciutko pobolewa i czuję jakby delikatnie *strzelało*. Pytanie brzmi - czy czekać i próbować to delikatnie rozćwiczyć jeszcze przez kilka dni czy może lecieć z tym do lekarza już teraz? pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie wygląda, aby coś groźnego stało się ze szyją. Prawdopodobnie doszło do nadwyrężenia mięśni i drobnych stawów kręgosłupa. Proszę spróbować to delikatnie rozćwiczyć, rozmasować i użyć żelu przeciwzapalnego i przeciwbólowego. Dolegliwości powinny powoli się wycofać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedzialbym zeby strzelanie bylo oznaka naciagniecia miesnia. Ja osobiscie radzilbym zrobic rutynowe rtg. Mowie z wlasnego doswiadczenia poniewaz rok temu mialem cos podobnego po urazie ból. pozniej przeszlo i zostalo tylko strzelanie, wiec nic z tym nie robilem bo nie bolalo i to byl blad poniewaz okazalo sie ze zlamalem trzon kregu c3. Gdybym to wtedy zalatwil to zalozyli by mi kolnierz na 4 tyg i mialbym sprawe z glowy a tak, chodzilem na siklownie, gralem a kontuzja sie rozwijala, w koncu bol powrocil i to duzo mocniejszy spowodowany powstaniem torbiela tetniakowatego. I teraz przez moja glupote i niekompretencje lekarzy czeka mnie powazna operacja na poczatku grudnia. W każdym razie cieszę się, że u Ciebie to nic poważnego. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×