Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból stawów po zapaleniu kłębuszków nerkowych


Gość menia74

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.jestem 6miesięcy po usunięciu tarczycy. OP przebiegło bez komplikacji.Co mnie martwi to wyniki które nie są idealne. Prosze o podpowiedz co robić dalej.Potas jest ciągle za wysoki.Ostatnio mam ciągłe bóle drobnych stawów.Byłam u Reumatologa.Nic nie stwierdził.Test na RZS i latex były negatywne. Do tego 2miesiące temu miałam zapalenie kłebuszków nerkowych.Nie wiem czy to ma jakiś związek z tymi bólami stawowymi.Jedynie co zauwazyłam to to ,że po wypiciu 2lampek wina opuchlizna na drugi dzień znika,ale na krótko.Może to mieć związek z garbnikami?Obecnie borę euthyrox100,calperos1000,viganyoletten1000,mg300,alertek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie dolegliwości bólowe stawów mogą mieć związek z zapaleniem kłębuszkowym nerek. Czasami powodem kłebuszkowego zapalenia nerek jest np. uogólniona infekcja paciorkowcowa, które także powoduje zapalenie stawów. Może warto byłoby jeszcze wykonać badanie OB, ASO, CRP. Raczej na obrzęk picie czerwonego wina nie powinno mieć żadnego wpływu. Trzeba dokładnie także ocenić funkcję nerek czyli np. oprócz jonogramu, kreatyninę, mocznik, określić wydalanie potasu w dobowej zbiórce moczu. O wszystkim powinien zadecydować lekarz prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki świadczą o jakimś stanie zapalnym w organizmie. Być może trzeba jeszcze pogłębić diagnostykę o np. morfologię, badanie ogólne moczu, konsultację ginekologiczną itp. Wynik zaś TSH wskazuje na niedoczynność tarczycy co powinno być wykładnikiem dodatkowych badań np. fT4 i fT3 oraz konsultacji endokrynologicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×