Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Żylaki powrózka nasiennego i torbiel na najądrzu


Gość Mateusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...mam 20 lat i wyniki odkryły u mnie *Niewielkie żylaki lewego powrózka nasiennego I stopnia a także w prawym najadrzu torbiel 5x4 mm. W mosznie nie widać płynu*. Powodem robienia wyników był ból lewego jądra... Moje pytanie dotyczy co mam dalej z tym robić bo bedąc u urologa dowiedziałem sie tylko tyle że torbiel to mam nic sobie z tego nie robić a żylaki sie operuje ale dopiero 2 i 3 stopień, pytałem o tabletki to usłyszałem że nie ma nic takiego jedynie operacja... Mam trudności w pracy przez ten ból i dlatego szukam pomocy na tym forum... Gdy popracuje fizycznie nie koniecznie ciężko to bardzo dokucza mi ból po lewej stronie...Jest to tępy ból jaki towarzyszy właśnie żylakom... Myślałem że skoro nie podlegam operacji ta dostane jakieś tabletki na te żylaki i może znikną a tu nic...wiec są jakieś tabletki? faktycznie operacja nie konieczna? a co z bólem? Serdecznie dziekuje za odpowiedź i czekam na nią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zastosować leki poprawiające krążenie w układzie żylnym. Takie tabletki dają dość dobre efekty i znoszą zazwyczaj dolegliwości związane ze wszelakiego typu żyłkami (np. jest to diosmina). Trzeba by wypróbować tego typu leczenia. W przypadku żylaków powrózka nasiennego dających dolegliwości nadal trzeba rozważać w chwili braku efektu leczenia zachowawczego leczenie operacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×