Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Znieczulenie przy cesarskim cięciu po udarze niedokrwiennym i przepuklinie


Gość Kasia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ja mam mniej typowe pytanie niż te,które przejrzałam na forum. Chodzi czy przy moich dolegliwościach jest wskazane ZZO czy znieczulenie ogólne przy porodzie cc. Otóz - w MRI z 2007r. *na poziomie przestrzeni międzykręgowej L5/S1 mam pośrodkowo-prawoboczną płaskopodstawną sięgającą pozaootworowo niewielką przepuklinę uciskającą w niwielkim stopniu worek oponowy, zwęża dolną część prawego otworu midzykręgowego, gdzie przylega do prawego nerwu L5. Tylna część pierścienia włóknistego wykazuje zaburzenia sygnału mogące odpowiadać jego przerwaniu. Uwypuklenie krążków międzykręgowych L1/2 i L4/5 typu *bulding disc* bez ucisku struktur wewn.Zmiany zwyrodnieniowe krążków L1/2 i L4/5. Wypuklina L5/S1 z podejrzeniem przerwania pierścienia włóknistego bez znaczących ucisków korzeniowych*. Mam również wypukliny od C3 do C6, C4/C5 największa, które wpuklają się do kanału kręgowego i wraz z osteofitami na tylno-bocznych krawędziach trzonów uciskają worek oponowy. Przeszłam wielomiesiączną rehabiltację. W 2005r. przeszłam udar niedokrwienny - w obszarze lewym potyliczno-skroniowym mam obszar niedodotlenienia - przyczyna malformacja żylna wrodzona. W badaniu EEG - zapis skroniowy ostry, podejrzenie padaczki. Nieleczona. Bez brania leków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale taki opis MRI zmian w kręgosłupie może byc przeciwwskazaniem do wykonania znieczulenia typu ZZO czy tez podpajęczynówkowego. Oczywiście ostateczną decyzję w tej sprawie musi podjąć anestezjolog. Raczej prawdopodobnie zdecyduje się na znieczulenie ogólne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×