Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Cholecystektomia przy bólu nadbrzusza promieniującym do pleców


Gość Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Szukając źródła bólu w nadbrzuszu promieniującego na plecy przeszedłem najpierw przez chirurga (pierwsze usg wykazało niewielki-bez określenia wielkości - polip/grudkę cholesterolową? na pęcherzyku żółciowym) który zalecił kolejne usg i cholestil na obniżenie cholesterolu + dieta lekko strawna. Po 2 tygodniach kolejne usg i nowy wynik:rentgenodiagnostyk znajduje mi dwa polipy - pierwszy 0,2mm i drugi 0,3mm przy górnej ścianie pęcherzyka a także 4mm złóg/zwapnienie? na nerce - dodam że drugie usg było na nowszym i ponoc dużo lepszym aparacie - w szpitalu wojskowym. Chirurg kieruje mnie do urologa a na pęcherzyk wystawie skierowanie na zabieg operacyjny, informując mnie że to może być w przyszłości sprawa rakowa i wszystkie takie twory zaleca się usuwać. Urolog po zrobieniu rtg stwierdza ze nic na nerce nie ma a po badaniach krwi nic nerkom zarzucić nie można, szukając przyczyny mojego bólu - kieruje mnie do gastrologa. Po gastroskopii lekarz gastrolog zauważa nieznaczne przekrwienie w dolnej części przełyku - co wskazywałoby na skutek: ból. Informuje mnie o możliwości zespołu jelita drażliwego czego skutkiem może być uczucie nabrzmienia mojego brzucha. Wystawia też *kwit* w którym stwierdza że nie ma przeciwskazań do wycięcia pęcherzyka... Wystawia recepty... i po 2 tygodniach (a bóle miałem prawie pół roku) bóle znacznie ustępują... Za kilka dni czeka mnie zabieg operacyjny, jednak dopiero dziś zacząłem czytać fora i strony internetowe... zaczynam się przez to też zastanawiać czy wycinka bez dalszej obserwacji już teraz jest zasadna... Jeśli mi się to uda jutro zrobie sobie prywatnie USG w przychodni... chcę poprostu sprawdzić czy te polipy rosną i czy sie nie mnożą... - proszę o radę... zaczekac z zabiegiem czy iść na całość od razu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leczenie operacyjne w przypadku polipów pęcherzyka żółciowego zaleca się: - w przypadku polipów objawowych, niezależnie od ich wielkości - w przypadku polipów bezobjawowych, gdy: * pojedynczy polip * 1 cm * pojedynczy polip * 1 cm przy współistnieniu czynników ryzyka raka pęcherzyka żółciowego (polip o szerokiej podstawie, u osób po 50 r.ż. i ze współistniejącą kamicą pęcherzyka żółciowego) - w przypadku szybkiego zwiększania się rozmiarów polipa Polip pojedynczy * 1 cm u osoby, u której nie występują czynniki zwiększające ryzyko rozwoju raka powinien być obserwowany przez powtarzane, co pół roku badanie USG - nie wymaga leczenia operacyjnego. Proszę też przeczytać strony: http://www.drkasprzak.poznan.pl/artykoly/polipy.htm http://kuszaba.blox.pl/2009/01/Polipy-w-woreczku-zolciowym-Panu-Jackowi-w.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×