Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból po rozciąganiu pachwiny po operacji przepukliny pachwinowej


Gość Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Panie Doktorze! Od operacji przepukliny pachwinowej lewostronnej minęło już 3 lata. W ciągu tego czasu w miejscu, w którym miałem przepuklinę czasem mnie bolało. Ostatnio zacząłem trenować i rozciągać się. Po wzmożonym 1,5godzinnym treningu boli mnie miejsce w którym była przepuklina. Czuje jakby ktoś mi tam coś rozciął lecz nie zawsze. Czasem w ogóle nie boli. Takie samo uczucie jak w przypadku gdy się zatnę podczas golenia, bądź przy krojeniu czegokolwiek. Nadmieniam, że w miejscu operacji nadal mam taki wzgórek podłużny i czuje pod palcem taki sam guzek jak przed operacją. Sam wyczułem wcześniej tą przepuklinę. Byłem u dwóch lekarzy dopiero drugi rozpoznał u mnie wczesne stadium przepukliny pachwinowej i mnie zoperowano. Bardzo proszę o odpowiedz czy ja mogę rozciągać pachwinę? Bez ruchu i wysiłku czuje się jak ryba bez wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki typ plastyki przepukliny był zastosowany. Jeśli z użyciem siatki to takie zgrubienie często pozostałe podskórnie pod blizną. Myślę, że powolne rozciąganie pachwin 3 lata po takim zabiegu nie stanowi żadnego niebezpieczeństwa. Trzeba to robić powoli i systematycznie, a objawy jakie Pan opisuje powinny powoli zanikać. Te objawy zapewne są związane ze zrostami podskórnymi. Tkanka bliznowata pod wpływem ćwiczeń może w końcu uelastyczni się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×