Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kłucie i sinienie nogi po skręcenie stawu skokowego


Gość marcin

Rekomendowane odpowiedzi

W lutym skrecilem staw skokowy. Chirurg obejzal zdjecie rtg i powiedziel ze skrecenie jest * paskudne* i załozyl mi gips na 2 miesiece przez 3 tyg zakazal chodzenia na tej nodze i kazal lezec, ale ja po 2 tyg zaczolem lekko o kulach przystempowac na ta noge. Po zdieciu gipsu mialem jeszcze 3 tyg chodzic w bandazu elastycznym. Do dnia dzisiejszego stopa mnie pobolewa, kłuje, jest sina choc oczywiscie mniej niz po urazie, piszczel w kilku miejscach opuchnieta w miejcach w których sie udezylem, W miejscu w którtym udezylem sie najmocniej jest tak jakby ubytek miesnia jak gdyby byl zmiazdziony az do kosci i czuje w tym miejscu przy dotyku dretwienie i jakby mrowienie. Myslalem ze moze miesien sie zregeneruje ale nic z tego. Martwi mnie ta sina noga i czeste klucie przy piecie. Slyszalem ze ta sinica to sa skrzepy i moga byc niebezpieczne gdyz moga sie oderwac, spowodowac niedroznosc zyl i spowodowac udar muzgu albo tentnicy plucnej. Czy mam cos z tym zrobic czy tak poprostu juz musi byc. Niechce isc do lekarza jesli to niekonieczne. dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma obawy. To zwykłe zasinienie tkanki podskórnej spowodowane wysiękiem krwi i odkładaniem się barwnika krwinek czerwonych. Takie zasinienie może wchłaniać się jeszcze tygodniami. Aby przyspieszyć ten proces można zastosować miejscowo żele z heparyną kilka razy dziennie. Takie zasinienie nie powoduje zwiększonego ryzyka zatorowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestudiowalem to forum i dowiedzialem sie ze po skreceniach stawów ludzie musieli sobie robic jakies zastrzyki porzeciw zakrzepowe. Mi takich zastrzyków nie zalecono a mialem mega krwiaka od piety pod kolano i do dzis mam sina noge i tak jaki by zylaki sine zgrubiale zyly i dodatkowo odczówam miejsciwe dretwienie oraz zmniejszione czucie. Czy aby napewno jest wszystko ok? Czesto gralem amatorsko w pilke nozna. czy w tej chwimi moge grac? Próbowalem grac ale zawsze konczy sie to opuchnieta noga i dosc silnym kluciem w stawie skokowycm, klucie to przypomina mi rwe kulszowa. Moja dziewczyna jest fizjoterapełtka ale niepodejmuje sie rechabilitowana mojej nogi bo kaze mi najpierw isc do lekaza. Czy cwiczena z fizjoterapeutka moga mi jakos pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby napewno jest wszystko ok? - ale bez bezpośredniego badania nie odpowiem na to pytanie z pewnością Czesto gralem amatorsko w pilke nozna. czy w tej chwimi moge grac? - o to trzeba zapytać się lekarza prowadzącego Próbowalem grac ale zawsze konczy sie to opuchnieta noga i dosc silnym kluciem w stawie skokowycm, klucie to przypomina mi rwe kulszowa. Moja dziewczyna jest fizjoterapełtka ale niepodejmuje sie rechabilitowana mojej nogi bo kaze mi najpierw isc do lekaza. Czy cwiczena z fizjoterapeutka moga mi jakos pomóc. - tak powinny, ale najpierw musi o tym zadecydować po badaniu lekarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Około tygodnia temu wywróciłam się i lekko skręciłam kostkę w sensie nie czułam bólu ani problemów z chodzeniem jedynie opuchlizna i lekki siniaczek koło kostki. Minął tydzień nie widzę problemów z chodzeniem ale opuchlizna się utrzymuje siniaki sa juz raczej żółtawe jakby się goiło. Czy to normalne że jest opuchlizna czy powinnam iśc do lekarza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Moja mama skręciła kostkę. Przez 4 tyg miała ją w gipsie, później go zdjęli, zrobili kolejne zdjęcia i założyli ten sam gips. Po kolejnych 4 tyg zdjęli jej to zupełnie i kazali trzymać nogę w górze. Minęły 2 miesiące, stopa cały czas boli i jest spuchnieta, 2 tyg temu zrobiła się sina,tydz temu już sino-śliwkowa i cały cas rwie od środka.Przez ten cały czas mama w ogóle na niej nie chodziła, jedynie za potrzebą o kulach. Ortopeda nic jej nie chce powiedzieć, tylko karze trzymac nogę w górze i to wszystko. Przez pierwsze tyg miała zastrzyki przeciwzakrzepowe,teraz od kiklu tyg nie ma. Była też juz u innego ortopedy, nic jej nie chciał powiedzieć, bo stwierdził że już ma swojego lekarza i umył ręce. Proszę o jakąś informację, co się dzieje? Czy nie doszło do jakiegoś zakażenia? Stopa wygląda bardzo brzydko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×