Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból krzyża i okolicy wyrostka robaczkowego


Gość katarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałam wiele podobnych wątków ale nigdzie nie znalazłam identycznych objawów. Czwartek: zaczęło się osłabieniem i bólem głowy oraz złym samopoczuciem, Piątek: ból żołądka i jeden wodnisty stolec, Sobota: to samo + nudności oraz bóle innych narządów, troche to przypominało łagodny przebieg grypy żołądkowej, prawie nieprzespana noc, chłopak mówił, że chyba mam gorączkę, Niedziela: znowu to samo, bez gorączki + uciążliwy ból w krzyżach i lekkie kłucie w miejscu wyrostka, Poniedziałek: dochodzą zaparcie i wzdęcia, ból został tylko w krzyżach oraz miejscu wyrostka (wciąż nie za mocny), na noc wziełam nospe i troche pomogło ale dziś (wtorek) ból znowu wraca. Co to może być? Komplikacje po *grypie* czy *zatruciu*? Dodam, że zażywam tabletki antykoncepcyjne co wyklucza jajeczkowanie itp jajników. Może zapalenie przydatków albo nerki? nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez bezpośredniego badania trudno określić. Objawy raczej nie wskazują na ostre zapalenie wyrostka robaczkowego. Być może rzeczywiście mogą mieć związek z zapaleniem przydatków lub zakażeniem dróg moczowych lub kamicą moczową. Trzeba w tej sprawie udać się bezpośrednio do lekarza (jeśli dolegliwości nie będą ustępowały to na izbę przyjęć najbliższego szpitala).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Dolegliwości w okolicy wyrostka przechodziły pulsacyjnie również na drugą stronę, więc podejrzewam przydatki jednak czasowo ból zniknął (tylko raz na jakiś czas/dzień ukłuje, zostaje tylko sporadyczne uczucie *bąbelków* w tym miejscu), do tego zdarza się częstomocz (np 3 x na godzine potem przechodzi). Ból krzyża głównie z lewej promieniował na środek potem również na prawo, a teraz zszedł troche niżej. Jedyne co mi się udało dorwać w święta to pediatra. Zrobił wywiad i USG - nic nie wykazało. Zostaje ginekolog i ewentualne RTG części lędźwiowo-krzyżowej. Krew i mocz też nie zaszkodzi zbadać. Równie dobrze może się okazać że przewiało, ale nigdy nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×