Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Usunięcie włókniakomięsaka na kręgosłupie lędźwiowym


Gość Marek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam na kręgosłupie lędźwiowym guza o wym. 46x51x41 prawdopodobnie Włókniakomięsak który głęboko wpukla się w mięsień lędźwiowy i nacieka prawy otwór międzykręgowy L4-L5 z przyleganiem do nerwu rdzeniowego L4 ,nie nacieka kana kręgowego.Podobnego charakteru zmiana w lewej masie bocznej kości krzyżowej na poziomie S1 o wym. 23x17x16.Mogą to być przeżuty po guzie żeber którego usunięto mi osiem lat temu. Obecnie jestem zakwalifikowany do operacji.Ale po ostatniej konsultacji z lekarzem który chce mnie operować mocno się wystraszyłem.Lekarz powiedział, że taka operacja wiąże się z ogromnym ryzykiem i mogę jej nie przeżyć.Proszę aby ktoś, kto miał podobną operację, opisał jak to wygląda, gdzie był operowany i przez kogo.Mam mało czasu, aby zdecydować się na tą operację ponieważ kręgosłup jest już mocno zjedzony w miejscu guza i grozi złamaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno trzeba się zoperować i nie ma co z tym zwlekać, bo im dłużej Pan będzie czekał tym guz będzie bardziej naciekał i może w końcu dojść do jego nieoperacyjności, a w przypadku mięsaków podstawowym sposobem leczenia jest operacja. Czekając doprowadzi Pan tylko do tego, że procesu nowotworowego w żaden konkretny sposób już nie będzie można wyleczyć. I trzeba wiedzieć, że każdy nawet prosty zabieg niesie ze sobą ryzyko śmierci pacjenta. Zawsze trzeba rozważać korzyści operacji w stosunku do zagrożeń jakie niesie taka operacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszał Pan może coś więcej o nożu Gamma do kręgosłupów, który jest w Gliwicach? Czy wykonują nim już zabiegi i czy w moim przypadku można by było go zastosować? To co czytałem o stosowaniu noża Gamma przy guzach mózgu, guz nie może być większy niż 3-4cm. W moim przypadku rozmiary są większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem taka operacje 2 tyg.temu.ryzyko jest 50%-50%.u mnie guz mial ok.6cm i byl w srodku kregoslupa.operowali mnie od przodu bo od tyl ryzyko by bylo jeszcze wieksze bo przeszkadzal przy tym rdzen kregowy.usuneli mi najpierw 2 dyski,zeby bylo mozna dojsc do guza,a jak go usuneli wstawili nowe implantaty.mam blizne ok.8 cm z przodu szyji od*jablka adama*w prawo.operacja trwala 7 godz.guz na szczescie nie by zlosliwy.dzisiaj mam tylko bole pooperacyjne ktore moga trwac jeszcze miesiac(bole szyji i glowy).dzieki tej operacji nie siedze dzisiaj na wozku inwalidzkim.teraz musze jeszcze rehabilitacje przejsc bo guz uszkodzil mi duzo nerwow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×