Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rwący ból blizny po operacji wypadającego odbytu


Gość Agata

Rekomendowane odpowiedzi

Pod koniec maja byłam operowana.Miałam wypadający odbyt(zaznaczam,że jestem młodą osobą 21 lat).miałam wykonywaną operację wewnętrzno-brzuszną.Fiksacja esicy(niskie wycięcie odbytnicy)Na brzuchu mam bliznowca 10 cm od pępka do spojenia łonowego.Pod spojeniem łonowym koniec blizny odczuwam rwące bóle do miejsca miednicy mniejszej.Mam przewagę normalnych szwów.Jest to możliwe ze to wina szwów,które powodują nerwobóle i promieniują powodując,ciągnący,rwący ból i opuchnięcię podbrzusza niedaleko miednicy mniejszej.Lekarz wspominał ,że można je wyciągnąć.Jeśli chodzi o odbyt to czuję jakiś dyskomfort.Z brzegu kanału odytu widoczna z góry coś o kolorze czerwonym które podczas parcia (wewnątrz obniża się i wraca na swoje miejsce.Czy tak wygląda normalna anatomia odbytu u zdrowego człowieka? czy nie ma powodów do zmartwień?Często mam tam stan zapalny ,który powiązany jest z pozostałościami po wypróznieniu(czyli obecność jakiś mas kałowych)Proszę o odpowiedż z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi określić powody takich dolegliwości bez bezpośredniego badania, bez szczegółowych informacji na temat techniki operacji leczącej wypadającego odbytu oraz zastosowanych szwów. Czasami zdarza się, że szwy mogą przez dłuższy czas dawać dolegliwości neuralgiczne. Szwy stosowane na powięź mięśni powłok brzusznych zazwyczaj wchłaniają się w przeciągu 6-9 miesięcy dlatego przez ten okres takie bóle mogą się utrzymywać. Co do wystawania jakiś struktury guzkowej w czasie parcia na stolec z odbytu to prawdopodobnie jest to żylak lub żylaki odbytu. Jeśli żylaki dają dolegliwości powinny być leczone. Najlepiej w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z chirurgiem, który po badaniu przez odbyt wyjaśni czy takowe dolegliwości nie są związane z żylakami odbytu i jakie powinno być dalsze postępowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy po wyciągnieciu szwów nierozpuszczalnych bole wewnetrzne w obrebie podbrzusza i miednicy mniejszej pod rana miną? to w odbycie to nie jest zaden guz to co wysuwa wewnatrz przed kanalem odbytu z brzegu (tak jakby wewnatrz od kosci ogonowej)to raczej struktury cielistej o kolorze czerwonym czy takie cos znajduje się normalnie w odbycie podczas parcia na stolec (podczas wypychania mas kalowych)dziekuje za odpowiedz.Pytam się bo się martwię a jeszcze tyle zycia przede mna.Wczesniej przed operacja stracilam dziecko.mowiono mi ze to wina tego byla.Bardzo bym chciala byc spokojna nie miec tych dolegliwosci i nie bac sie o przyszla ciaze.Chcialabym bez uszczerbku na zdrowia miec dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po wyciągnieciu szwów nierozpuszczalnych bole wewnetrzne w obrebie podbrzusza i miednicy mniejszej pod rana miną? - bardzo wątpię, że pod skórą użyto szwów nierozpuszczalnych, szwów podskórnych, głęboko umiejscowionych w powłokach brzusznych nie usuwa się czy takie cos znajduje się normalnie w odbycie podczas parcia na stolec (podczas wypychania mas kalowych) - taka śluzówka z reguły uwidacznia się w czasie parcia na stolec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan profesor ,ktory mnie operował powiedzial ze mam tam takie wlasnie szwy i najprawdopodobniej mam tam tez z tego stan zapalny i ze nie tylko szwy rozpuszczalne mam.Ale musze czekac na termin az mi je wyciagną bo to juzniby zapewne zdazylo sie zrosnac wiec moga je wyciagnac a zapewne mi przyrosly to tkanki gdzie pod rana i rwie bardzo ,ze nie da sie wytrzymac z bolu.Natomiast jest to normalne ze moj zwieracz wewnetrzny mam usadowiony z rana bardzo wysoko czesto zmienia polozenie co powoduje u mnie niemoznosc pojscia do toalety.tzn.\gdy zapale ten zwieracz wewnetrzny jakby sie odblokowal badz nerwy tego miesnia popuszczaja i wowczas dopiero czuje parcie na stolec.dopoki nie zapale nie potrafie sie wyproznic.Dlaczego?a tak jak mowilam wczesniej ja bym chciala funkcjonowac normalnie i uwolnic sie od tytoniu bo chce miec dzieci *(.prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzial mi inny chirurg ze to co sie wysuwa to te jelito ktore kiedys wypadalo po za odbyt.Ja mialam operacje pol roku temu przednie niskie wyciecie odbytnicy.chirurg u ktorego wczoraj bylam powiedzial ze to musi sie gdzies tam cos zrosnac zeby to kiedys weszlo na swoje miejsce juz niby na stale.na jakiej zasadzie takie cos sie niby cofnie skoro zawsze podczas wyproznienia mi sie to wyslizguje razem z kalem i krzywo opada i nie idzie wyproznic sie do konca cale oszczypuje i boli..ten lekarz powiedzial ze do tego trzeba czaasu po tej operacji i zeby to kiedys wskoczylo niby juz na stale na swoje miejsce ze poki co to walczy(te jelito ta esica) wraz z odbytem ze to niby sie chce jakby wydostawac po za odbyt ale cos pociaga po wyproznieniu minimalnie to do tylu stad niby dyskomfortu dziwne ulozenia tego jelita *dziwne rozpierania.prosze o wytlumaczenie mi tego i ile czasu takie cos moze potrwac nim cos takiego pociagnie to do odbytu w odpowiednie miejsce i juz nigdy nie zechce sie obnizac bo bedzie to juz niby gdzies w takim miejscu zrosnietym ze nie bedzie w stanie się wyslizgiwac juz??? prosze o odpowiedz..Bardzo dziekuje.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w brzuchu panie doktorze czuje ciecia od trzech dni bardzo mocno niewwiem co sie dzieje.czy to stan zapalny przez szwy moze powodowac takie ciecia w jelitach i jakby opor przesuwania jelitami i dziwne bulgotanie podczas probowania ruszenia miesniami brzuchami z wielkim bolem.Niewiem co sie ze mna dzieje:(czuje jak to ma powiazanie z tym moim jelitem w odbycie jak ono jest usadowione.okropnie sie boje.prosze o odpisanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×