Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Twardy guzek na małżowinie usznej


Gość Damian

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa dni temu niespodziewanie pojawił mi się guzek na małżowinie usznej(wewnątrz), dokładnie to w tym miejscu - podam link do zdjęcia z wikipedii z zaznaczonym miejscem: (http://img221.imageshack.us/img221/6229/uchoguzek.jpg) Guzek ten ma normalną barwę skóry ucha, choć wydaję mi się że jest minimalnie jaśniejszy, ale jak mówię *wydaję mi się*. Ma około 8 mm średnicy. Jest twardy - tak jakby była to chrzęść małżowiny. Nic z tego nie wypływa i nie boli mnie on, czasami jednak czuję jakby delikatnie *piekł* może źle to uczucie opisałem, ale coś mniej więcej jakby się *żarzył* Guzek się nie przesuwa względem małżowiny. Czy wie tutaj ktoś co to może być?? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno określić bez bezpośredniego badania. W tym miejscu dość często powstają kaszaki. Ale też może to być np. jakiś włókniak, brodawka. Najlepiej w tej sprawie udać się bezpośrednio na konsultację do chirurga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Ja mam podobny problem do powyższego. W małzowinie usznej (miękka część) wyczuwam pod palcami grudkę, zgrubienie, które jak nie dotykam nie boli, a jesli dotykam odczuwam ból, jakby żarzenie. Mam to jakies kilka m-cy i nie znika ani się nie powiększa. Co powinnam zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Paulina, byłem z tym u chirurga, powiedział, że według niego jest to chrzęstniak, powiedział mi że jednak on by się nim nie martwił i powiedział, że jeśli się nie powiększa to dobrze i że raczej nie jest to nic poważnego, powiedział, że wystarczyło by jakbym przychodził co jakiś czas na kontrole do niego, nie chciał wysłać mnie nawet na jakieś badania, lecz ja powiedziałem, że chciałbym aby mnie wysłał na biopsje, aby sprawdzili ten guzek, dał mi kartkę ze *skierowaniem* mnie do centrum onkologicznego na badanie BAC - czyli jak sądzę biopsje cienko igłową? Na razie muszę znaleźć czas, aby się zarejestrować na to badanie. Czy powinienem się martwić wynikami lub jakimiś konsekwencjami tego guzka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie także coś takiego się zrobiło na małżowinie usznej. Najpierw było maluśkie potem urosło.Bolało tylko gdy przykładałam głowę do poduszki lub zahaczałam czapką. Później obok tego głównego guzka pojawił się drugi mniejszy. Udałam się do dermatologa i laryngologa i zapadła decyzja o usunięciu W tej chwili jestem po zabiegu wypalania.I czekam, aż się miejsce zagoi.Muszę chronić uszy przed słońcem, bo to prawdopodobnie od tego zrobiły mi się te guzki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cos takiego mnialam przez miesiac moze dluzej,zastanawialam sie co to moze byc,(wygladalo tak jakby chrzastka mi sie na malzowinie powiesszyla i byla dosc spora,nie bolalo ,kolor podobny do calego ucha,po nacisku tez nie bolalo),zostawilam i czekalam i zastanawialam sie czy z tego powstanie jakis wrzod,Wreszcie wzielam lusterko powiekszajace i szukalam punktu gdziebym mogla znalezc ujscie na przebicie tego tluszczaka,tak ja to nazwalam.Wzielam ucho zdezynfekowalam perfumami ,wzielam czysta drewniana wykalaczke i wbilam delikatnie w skore,nic nie czulam(jakbym przebila skore gdzie zrobil mi sie odcisk po tancach) ale po naduszeniu tego zgrubienia krzyknelam z wrazenia wszysko wyszlo jakby tluszcz dlugi i cienki a ksztalt ucha wrocil do normy ,wreszcie mam spokoj ale mimo wszysko ,zawsze powinno sie takie guzki badac u specjalisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KRZYSZTOF

Miałem taki guzek biały twardy i bolał jak dotykałem i spać nie mogłem na tej stronie Poszedłem do lekarza chirurg znalazł jeszcze dwa mniejsze ,usunęli...za osiem dni mam się zgłosić ,a wymacałem jeszcze dwa i na drugim uchu dwa ........za trzy tygodnie wynik z wycinka ....mam dość tych uszu.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×