Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wieloodłamowe, skrętne złamanie goleni i kości strzałkowej


Gość Jacek

Rekomendowane odpowiedzi

Pod koniec lipca złamałem jak w temacie. Leczenie ortopedyczne: nieoperacyjne: zamknięta repozycja złamania z użyciem wyciągu bezpośredniego za kość piętową- drut Steinmanna . Gips udowy. Wiek mój-38 lat. Pobyt 9 dni w szpitalu, po wyjęciu Steinmanna. Po ośmiu tygodniach od niefortunnego zdarzenia przeszedłem na gips *krótki*. Po dzisiejszej wizycie po(14,5 tygodnia) u lekarza prowadzącego się dowiedziałem, że bardzo powolny zrost kości to wynik odwapnienia kości.Oczywiście nie jestem fachowcem, ale na zdjęciach RTG to dość kiepsko wygląda, noga jest non- stop dość opuchnięta Moje pytanie brzmi: jakie leki można zastosować, aby przyspieszyć zrost? Obecnie stosuje Dicloduo. Amatorsko gram(łem) dużo w piłkę nożną, zimą dość czesto narty i pływanie-czy te złamania definitywnie elimunują mnie z tych sportów?Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie leki można zastosować, aby przyspieszyć zrost? - najważniejsza to dieta bogatobiałkowa, suplementacja aktywnej witaminy D oraz wapnia i magnezu czy te złamania definitywnie elimunują mnie z tych sportów? - wszystko zależy od tego jak ostatecznie zrosną się złamania, oczywiście jeśli zrost będzie odpowiedni, prawidłowy, pełny nie eliminuje taki uraz Pana z uprawiania tychże sportów (oczywiście amatorsko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×