Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zaczerwieniony guzek w pachwinie bolący przy chodzeniu


Gość iwona

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. mam 24 lata, od 3 dni boli mnie ząb i nie wiem czy ma to coś wspólnego z pojawieniem się twardego guza w prawej pachwinie.guzek jest zaczerwieniony i bolący, sprawia mi wiele bólu podczas chodzenia, wlaściwie to cała pachwina jest podrażniona i zaczerwieniona.posmarowałam go maścią ichtiolową, może wyjdzie z niego ropa i przestanie boleć. proszę o jakąś radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi określić czym może być guzek bez bezpośredniego badania. Opis Pana dolegliwości, wyglądu guzka i lokalizacji wskazuje, że być może to jakiś w stanie zapalnym węzeł chłonny pachwinowy. Bolący ząb zapewne nie jest przyczyną guzka w pachwinie. To sprawa całkiem niezależna. Na pewno w tej sprawie należny udać się do lekarza bezpośrednio. Być może konieczne okaże się włączenia antybiotykoterapii, a nawet zalecenie konsultacji chirurgicznej celem leczenia zabiegowego guzka typu zapalnego (nacięcie guzka i ewakuacja np. treści ropnej - jeśli takowa się pojawiła). O wszystkim zadecyduje lekarz po bezpośrednim badaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałam taki guzek w pachwinie. Miał okolo 3 x2cm. Pojawiał się i znikał od 10 miesięcy. Żadne lekartswa nie pomagały. Jestem po konsultacjach u chirurga, onkologa i ginekologa. Biopsja wykazała stan zapalny. Dzisiaj zdecydowalam sie go wyciac. Znieczulenie troche malo skuteczne ale mam juz to za soba. Mam zalozony saczek ktory jutro ma byc wyjety. Mam nadzieje ze sie to wreszcie skonczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Violetta

Witam wszystkich. Moj guzek w okolicy pachwiny a raczej niedaleko wejscia do pochwy pojawil sie kilka lat temu. Wszystko bylo ok do czasu gdy zaczal bolec i z tego guzka zaczela wydobywac sie ropa. Udalam sie do chirurga. Lekarz zdecydowal ze trzeba go wyciac i tak to wlasnie trafilam na stol operacyjny. Znieczulenie w kregoslup i po sprawie. Niestety teraz pojawil sie guzek po drugiej stronie nogi, boli jak nie wiem. Leci mi z niego ropa i krew. Noga boli jak nie wiem co. Znowu wybiore sie do lekarza tyle ze bede probowac uniknac szpitala i znieczulenia w kregoslup. Mam nadzieje ze wystarczy znieczulenie miejscowe i usuniecie tego swinstwa na miejscu w przychodni chirurgicznej. Lekarz uswiadomil mnie ze te guzki wychodza od golenia dlatego radze zaprzestac tego rodzaju zabiegow upiekszajacych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×